2019 Porsche Cayenne E-Hybrid sa nechváli svojimi plug-in hybrid, ekologickými vlastnosťami. Namiesto veľkého nabíjacieho portu na prednom nárazníku, má Cayenne rovnaké kryty na palivo a elektrinu na oboch stranách vozidla.

Sú súčasťou dvojitej nátury. Prvá tvorí vysokovýkonné crossover SUV, ktoré je iba o chlp pomalšie než Cayenne Turbo. Druhá časť je iba súčasťou vízie budúcnosti elektrifikácie, kde budú spaľovacie motory možno vyradené.

Cayenne E-Hybrid

Na dosiahnutie toho neskoršieho, Porsche spárovalo preplňovaný 3,0-litrový motor V6 s elektromotorom, poháňaným 14,1 kWh batériou, nachádzajúcu sa pod úložným priestorom. Lítium-iónová batéria sa skladá z ôsmich modulov, pozostávajúcich z 13 hranolových lítium-iónových článkov, ktoré vytvárajú vyššiu hustotu energie, než u predchádzajúceho Cayenne hybridu.

Nabíjací čas závisí od toho, či sa využíva 3,6 kW palubná nabíjačka alebo voliteľná 7,2 kW nabíjačka. Menej výkonná nabíjačka nabije batériu za 7,2 hodiny, zatiaľ čo výkonnejšia to dokáže za 2,3 hodiny.

Cayenne E-Hybrid

Cayenne E-Hybrid sa ideálne hodí do mesta i mimo neho. Elektrický dojazd 27 míľ (43 km) sa môže udržať prostredníctvom módu E-Hold a využiť v zónach bez emisií. Mód E-Power udržuje vozidlo iba v elektrickom móde.

Pre zaujímavosť, Cayenne E-Hybrid má jazdný mód E-Charge, ktorý využíva spaľovací motor na pohon auta a dobíjanie lítium-iónovej batérie naraz.

Umiestnenie Cayenne E-Hybrid je v ponuke Porsche unikátne. Za cenu okolo 95 414 eur, je lacnejšie než Cayenne S, pričom je výkonnejšie a rýchlejšie. Porsche tvrdí, že auto má kombinovaný výkon 455 koní a krútiaci moment 699 Nm iba pri 1000 otáčkach. Výkon ide do všetkých štyroch kolies na základe 8-rýchlostnej prevodovky. Porsche tvrdí, že dva najvyššie rýchlostné stupne na prevodovke sú špeciálne určené na optimálnu spotrebu na diaľnici.

Cayenne E-Hybrid

S odhadovanou akceleráciou z 0-100 km/h iba za 4,7 sekundy, Porsche ďalej tvrdí, že Cayenne E-Hybrid je o 0,7 sekúnd rýchlejšie, než jeho predchodca. Okrem toho, Cayenne E-Hybrid bude v základnej verzii ponúkať športový balík Sport Chrono, ktorý je u iných Cayenne iba voliteľný. Balík zahŕňa unikátne jazdné nastavenie pre zvýšený výkon. Ďalej, Cayenne E-Hybrid prináša niekoľko voliteľných funkcií, ako sú masážne sedadlá, 22-palcové disky a heads-up displej.

Cayenne E-Hybrid

Treba povedať, že toto primárnenie je elektromobil. Ide o auto so spaľovacím motorom, ktorého súčasťou je hybrid. Porsche sa iba chystá odštartovať svoje aktivity v sfére elektromobilov a jeho eso bude Porsche Mission E, prvý elektromobil od tejto značky, ktoré bude mať dokonca CUV verziu. Cayenne E-Hybrid skôr predstavuje prechodný krok medzi spaľovacím motorom a plným elektromobilom. V nasledujúcich rokoch snáď teda uvidíme čoraz väčší prechod k tomuto trendu.

Cayenne E-Hybrid

Zdroj: greencarreports.com, Zdroj fotografií: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here