Bentayga Hybrid je prvý pokus Bentley v elektrifikácii a predstavuje efektívne využitie plug-in hybrid technológie v SUV. Celkový výkon predstavuje 443 koní a 699 Nm krútiaceho momentu.

Pod kapotou sa nachádza šesťvalcový turbo motor v objeme 3,0 litra od Audi, ktorý dodáva výkon 335 koní a 450 Nm krútiaceho momentu. Medzi motorom a osemmiestnou automatickou prevodovkou sa nachádza elektromotor s výkonom 126 koní a 349 Nm krútiaceho momentu.

Bentayga

Pri nízkych rýchlostiach robí elektrický motor všetku robotu a spaľovací motor sa iba vezie. V režime EV drive (elektromobilová jazda) sa priorizuje elektromotor, no spaľovací motor sa naštartuje v momente, keď začne auto akcelerovať rýchlejšie. Bentley tvrdí, že Bentayga zvládne akceleráciu z 0-100 km/h za 5,2 sekúnd a maximálnu rýchlosť 254 km/h.

Samotná batéria zvládne dojazd 25 km/h, čo je žalostne málo. Automobilka tvrdí, že batéria má 13 kWh využiteľnej kapacity, pretože hybridný systém je naprogramovaný udržať 20 % energie batérie v rezerve, a to dokonca aj keď elektrický dojazd je nula. Systém má tak dostatok energie pre motor na zlepšenie motora a poskytne vozidlu plný výkon 443 koní, keď to je treba.

Po testovacej jazde, ktorá bola dlhá 70 km a skladala sa z jazdy v meste a mimo mesta. Celková spotreba ukazovala 8,64 l/100 km/h, s priemernou rýchlosťou 25 km/h, 38 % využitím spaľovacieho motora a 62 % jazdy tvorila jazda s nulovými emisiami.

Hybridný systém Bentayga Hybrid sa zdá byť dobre integrovaný. V predvolenom režime Hybrid využíva elektrický motor ako prostriedok pohonu v čo najväčšej miere a skutočne aj funguje, prinajmenšom v mestskej premávke v nízkej rýchlosti. Batéria sa nabije za 2,5 hodín na 240 V zásuvke cez palubnú nabíjačku s 7,2 kW, alebo za 7 hodín na 120 V zásuvke.

Pre ľudí, ktorí nechcú nabíjať, má Bentley taktiež riešenie. Systém si bude udržovať minimálnu úroveň batérie a využívať energiu na poháňanie motora.

Od Bentley sa očakáva hladkosť, a preto nie je prekvapením, že prepínanie medzi elektrickou prevádzkou a spaľovacím motorom je plynulé a bezproblémové. Výkon je pripravený vždy, keď ho je treba. Bentley tvrdí, že tichý a okamžitý krútiaci moment elektrického motora sú vlastnosti, ktoré pasujú ku značke.

Bentayga

2020 Bentley Bentayga Hybrid vojde do predaja koncom roka ako najdostupnejšia verzia ultra luxusného, rodinného auta s cenou 156 900 dolárov (139 003 eur). Za tú cenu so svojim vzhľadom a luxusným interiérom bude atraktívne pre mnoho bohatých ľudí.

Zdroj: greencarreports.com. Zdroj fotografií: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here