Príručka pre dealerstvá Fordu, ktorá bola rozdaná tento týždeň zahŕňa základnú cenu pre 2020 Ford Escape Plug-in Hybrid, ktorá začína na 34 235 dolároch (30 889 eur). Ford tvrdí, že Escape Plug-in Hybrid bude mať „vyše 30 míľ (48 km)“ elektrického dojazdu.  

Escape

Escape PHEV bude súperiť so zákazníkmi 2020 Toyota RAV4 Plug-in Hybrid, ktorá je výkonnejšia a bude mať 39 míľ (62 km) elektrického dojazdu. Toyota ešte neoznámila cenu pre RAV4 Plug-in Hybrid, no očakáva sa, že bude pomerne nízka, okolo 30-tisíc eur. Prvé predaje Ford Escape Plug-in Hybrid sa očakávajú na jar 2020, niekoľko mesiacov pred RAV4 PHEV.

Predstavenie týchto dvoch nových plug-in hybrid crossoverov môže prevziať predaje od drahšieho Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid, ktorý ponúka iba 22 míľ (35 km) elektrického dojazdu. Outlander PHEV má začínajúcu cenu 36 900 dolárov (33 294 eur). Outlander Plug-in Hybrid je v Európe populárny, no v USA sa mu podarilo predať iba 2500 kusov.

Escape

Escape Plug-in Hybrid je v súčasnosti dostupný ako SUV s pohonom na predné kolesá. Možnosť pre tempomat s hlasovou navigáciou stojí 695 dolárov (627 eur). Plug-in Escape kombinuje inline-4 s elektrickým motorom a 14,4 kWh batériou. Doručí maximálne 209 koní.

Medzitým sa RAV4 Prime bude predávať ako najvýkonnejší RAV4 vôbec. Bude mať výkon 302 koní. Toyota plug-in hybrid crossover bude v štandarde ako vozidlo s pohonom na všetky kolesá. 2020 Escape má uhladenejší dizajn než súčasná verzia. Má taktiež priestor v interiéri, vďaka rázvoru kolies, ktorý je o 2 palce dlhší.

Predajom plug-in hybrid a elektrických vozidiel v súčasnosti dominuje Tesla Model 3. No Toyota Prius Prime je konzistentne druhým najpopulárnejším vozidlom, ktoré v súčasnosti funguje na elektrónoch (hoci iba na 40 km). Nové plug-in hybrid verzie vysoko objemného RAV4 a Escape modely môžu predstavovať znovu oživenie predajov v PHEV, hoci sa trh presúva viac smerom k čistým elektromobilom.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here