Ford plánuje zapôsobiť na fanúšikov a zároveň prilákať nových pomocou svojej ponuky plug-in vozidiel. Chystá na to použiť nadchádzajúci elektrický crossover, ktorý je inšpirovaný Mustangom a má prísť ďalší rok. Nateraz však jeho redizajn Explorer bude musieť urobiť ťažkú prácu pre Ford na rodinnom fronte.

Nadchádzajúca verzia Explorer Hybrid môže urobiť veľa dobrého. Ford teraz publikoval základné info o cene. Má to však jeden háčik. Aspoň nateraz je hybridná verzia obmedzená iba pre najvýkonnejšiu verziu. Cena 2020 Ford Explorer Limited Hybrid začína na 52 780 dolároch (46 559 eur), vrátane poplatku 1095 dolárov (965 eur) za destináciu. Stojí tak o 3555 dolárov (3136 eur) viac než ekvivalent Explorer Limited v nehybridnej forme.

Iróniou je, že Explorer Hybrid bude pravdepodobne stáť viac než plne elektrické SUV od Fordu. Je taktiež celkom drahšie než jeho najbližší rival, Toyota Highlander Hybrid. To je dostupné v stredne prémiovej verzii s pohonom na všetky štyri kolesá za 38 265 dolárov (33 755 eur).

Explorer

Pre zaujímavosť, Lincoln Aviator je luxusný príbuzný Explorer, ktorý bude zdieľať niektoré podklady Fordu. Hybridná verzia však bude mať vyšší výkon, vrátane plug-in hybridu, spolu s vyššou cenovkou.

Explorer Hybrid bude mať 3,3-litrový šesťvalcový motor s 10-rýchlostnou modulárnou hybridnou automatickou prevodovkou. Dostupné budú verzie s pohonom na všetky kolesá a so zadným pohonom, pričom bude mať unikátne 20-palcové naleštené hliníkové kolesá s brzdami „vyššej série“. Ťažná kapacita sa odhaduje na 5-tisíc libier (2 267 kg).

Ford tvrdí, že Hybrid zahrnie aktívnu kontrolu hluku, ktorá „pomôže vytvoriť najtichšie vozidlo Ford vôbec.“ Verzia Limited Hybrid získa taktiež bezdrôtové nabíjanie a kamerový systém s priestorovým pohľadom a kožené čalúnenie.

S pohonom na všetky kolesá sú súčasné 2019 Explorer modely ohodnotené na kombinovanú spotrebu 19 mpg (12,37 l/100 km). Základná verzia s vysoko výkonným preplňovaným (EcoBoost) motorom má spotrebuje. Očakávame, že sa spotreba zlepší s novým 3,3-litrovým motorom a 3-litrovou turbo verziou. Obe verzie budú mať 10-stupňovú automatickú prevodovku.

Pokiaľ predchádzajúci odhad spotreby Fordu s 24 mpg (9,8 l/100 km) bude pravdivý, Explorer Hybrid získa 20 % zlepšenie.

Hoci je trochu sklamanie, že Ford neposkytuje ekonomické dôvody pre kúpu Explorer Hybrid, kedy auto zatiaľ prezentuje ako tichší, lepšie výkonný model, ktorý má lepšiu spotrebu, môže to byť dobrý spôsob ako zaujať rodiny v strednej triede. Aspoň v USA.

Zdroj: greencarreports.com. Zdroj fotografií: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here