Po prvýkrát v histórii bude Explorer dostupný v Európe začiatkom nasledujúceho roka. V januári tohto roka Ford oznámil veľký plán pre reštrukturalizáciu svojej európskej časti, ktorá taktiež zahrnula spustenie nového importovaného modelu z amerického trhu. Teraz v Amsterdame automobilka odhalila názov vozidla. Pôjde o sedemmiestny Explorer vo forme plug-in hybridu.

Toto je po prvýkrát, kedy Explorer dorazil na Európske brehy. Jedno z najúspešnejších veľkých amerických SUV bude dostupné na starom kontintente exkluzívne s pohonom PHEV. Ten pozostáva z 3,0-litrového benzínového šesťvalcového motora EcoBoost, ktorý generuje 350 koní a elektrický motor, ktorý generuje ďalších 100 koní. Kombinovaný výkon je 450 koní a 840 Nm krútiaceho momentu.

Explorer

Vďaka svojej 13,1 kWh lítium-iónovej batérie, masívne trojradové SUV bude schopné dojazdu 40 km na elektrickej energii. Explorer má mať 10-rýchlostnú automatickú prevodovku s pohonom na všetky kolesá. Celková spotreba má byť 3,4 l/100 km, s korešpondejúcimi emisiami oxidu uhličitého na úrovni 78 gramov/kilometer. Tieto vlastnosti sa týkajú iba prvých 100 km, keď je batéria plne nabitá.

Výkonný pohon zaručje, že Explorer PHEV bude schopné ťažnej kapacity 2500 kg. Aby sa pomohlo šoférom so zlepšením doručením výkonu, hybridný systém má seden jazdných módov. Tie obsahujú mimo iných módy ako normálny, športý, ťažný, zimný, ktoré by mali zvládnuť všetky jazdné a veterné podmienky perfektne, aspoň tak to tvrdí Ford.

Explorer

Predaje modelu na európskom kontinente majú začať nasledujúci rok s dvoma verziami – ST-Line a platinum. Obe prídu so štandardnými 20-palcovými kolesami s rozdielnym dizajnom v závislosti od vabraného modelu. Rovnako ako model pre Usa, európsky Explorer bude zahŕňať 10,1-palcovú vertikálnu dotykovú obrazovku a 12,3-palcovú digitálny kokpit.

Explorer je pravé SUV, vytvorené pre rodiny so skutočným zmyslom dobrodružstva. Preto bolo pre nás podstatné, aby Explorer Plug-In Hybrid zahŕňal pohon, ktorý by mohol ťahať hocičo, od lodí po konské boxy.

Špecificky sme si vybrali štruktúru paralelného hybridu, ktorá šoférom umožní využiť 450 koní a 840 Nm krútiaceho momentu. Pridali sme taktiež pokročilejšiu verziu informačného systému slepého bodu, ktorý pokryje 10-metrový príves,“ povedal Matthias Tonn, hlavný inžinier pre Explorer Europe.

Explorer

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here