Hybridné systémy nie sú optimalizované pre najlepšiu spotrebu paliva. Môžete využiť zlepšenie systému elektrického motora na skutočné zvýšenie schopnosti vozidla bez spotreby viac paliva, iba pokiaľ nemáte väčšie vozidlo alebo motor.

To platí v prípade hybridného systému, ktorý Ford vyvinul pre vozidlá, ktoré sú vybudované na platforme so zadným pohonom. Prvý, ktorý príde na trh, neskôr v tomto roku, je šesťmiestny 2020 Ford Explorer Limited Hybrid. Prvá a jediná hybridná verzia Ford Explorer, ktorá bola vytvorená. V USA začína na cene 53 375 dolárov (46 853 eur).

Ford Explorer

Hybrid využíva 10-rýchlostnú automatickú prevodovku, ktorá zdieľa 90 % súčiastok s 10-rýchlostnou automatickou prevodovkou v nehybridných modeloch. Dodáva 35 kW (44 koní) modulárneho systému elektrického motora, s rozpojovacou spojkou, ktorá je pripojená k 3,3-litrovému, šesťvalcovému motoru (bez turba). Celkový výkon je 318 koní a 436 Nm krútiaceho momentu.

To v spojení so softvérovým ovládaním, umožňuje Explorer Hybrid akcelerovať alebo spomaľovať s jednotlivými zdrojmi pohonu oddelene, alebo spolu. Lítium-iónová batéria s 1,5 kWh je likvidne chladená a je umiestnená pod druhou radou sedadiel. Pohonná elektronika je umiestnená pod kapotou na pravej strane a zdieľa chladiaci okruh pre batériu.

Prečo si Ford vybral toto nastavenie? Podľa inžinierov, pracovali s očakávaniami zákazníkov a museli zachovať vlečnú kapacitu 5000 libier (2267 kg), ktorú majú aj nehybridné modely Explorer.

Elektrický motor by nestačil na systém a šoky pri zmene najvyššieho zaťaženia, kvôli čomu sa Ford rozhodol zaradiť menič krútiaceho momentu. A hoci je to komplikované koordinovať so zlepšením elektromotora, podarilo sa to. Toto nie je vozidlo pre šoférov s kľudným štýlom jazdy.

Pre lepšie vysvetlenie, čím agresívnejšie sa jazdí s Hybridom, tým lepšie koordinovaným sa zdal byť. Obzvlášť pri športovom režime, ktorý zapája benzínový motor, sa akcelerátor ľahšie uvoľnil a naplno využil prevodovku.

Netreba však čakať príliš veľa elektrického pohonu. Pri normálnom režime môže používať elektrický pohon do rýchlosti 80 km/h iba pri pomalom zrýchlení. Inžinieri Fordu naznačili, že to je všetko o hornom limite. Rekuperačné brzdenie je celkom silné.

Pri porovnaní rôznych verzií Explorer, hlavne pri zadnom pohone a pohone na všetky kolesá Hybridu na rôznych cestách a diaľnici, všetky verzia jazdia a ovládajú sa dobre. Hybridné modely sa však zdajú byť ťažšie ako iné verzie Explorer.

Verzie s pohonom na všetky kolesá sú identické s verziami na zadný pohon, mimo pridania prenosového puzdra na zadnej strane prevodovky a mechanického kĺbového hriadeľa k predným kolesám. Ford povedal, že neuvažuje o komplikovaní systému s oddelenými motorovými systémami na jednej z náprav.

Ford taktiež udržuje motor zapnutý po celý čas v určitých režimoch riadenia, vrátane Tow/Haul a Sand režime. Eko režim technicky nevypína motor, no zjemňuje akceleráciu.

Dojazd pre Explorer Hybrid nebol doposiaľ potrdený, no Ford tvrdí, že očakáva kombinovanú spotrebu 24 mpg (9,8 l/100km).

Ford Explorer

Zdroj: greencarreports.com. Zdroj fotografií: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here