Nový 2020 Hyundai Ioniq Electric získal oficiálne hodnotenie od EPA pre dojazd: 170 míľ (273 km). Stratil tak korunu pre efektívnosť v prospech Tesly Model 3. Doposiaľ bol s iba 28 kWh batériou dojazd 124 míľ (200 km), elektrická verzia Hyundai Ioniq bol najefektívnejší elektromobilom doposiaľ.

Kórejská automobilka teraz vydala novú verziu 2020 Hyundai Ioniq Electric, ktorý je vybavený s oveľa väčšou 38,3 kWh batériou. Keď spoločnosť začiatkom roka oznámila aktualizáciu vozidla, spomínala dojazd 173 míľ (294 km), no to bolo na základe WLTP štandardov. Dojazd sa podľa EPA očakával okolo 165 míľ (265 km).

Teraz EPA vydala oficiálne hodnotenie a je to o niečo viac, presne 8 km. V porovnaní s predchádzajúcou verziou modelu ide o zvýšenie dojazdu. Avšak s veľkou batériou sa efektívnosť znížila.

Pri 133 MPG (1,77 l/100 km) ide stále o pôsobivú efektivitu. 2020 Hyundai Ioniq Electric by aj ostal najefektívnejším elektromobilom na trhu, ak by nebolo vylepšenia Tesly pre Model 3. Nová verzia taktiež zahŕňa niekoľko vylepšení dizajnu a niekoľko nových možností.

Automobilka taktiež spomenula možnosť zvýšiť produkciu novej verzie. Doposiaľ doručovala na niektorých trhoch slušné čísla, na niektorých menej. Napr. v USA to bolo menej než 100 doručovaní za mesiac.

Pri zhodnotení ide o viac než len slušné vylepšenie dojazdu, ktoré bolo potrebné pre pôvodnú verziu Ioniq. Pri cene okolo 30-tisíc eur sa auto stane atraktívnym pre ľudí na trhoch so slušnými dotáciami. Taktiež pre ľudí, ktorým stačí dojazd 273 km, čo bude hlavne vo veľkých mestách.

Ako však iné autá v segmente čelia boju s Modelom 3, ktorý ostáva najefektívnejším elektromobilom na trhu.

2020 Hyundai Ioniq Electric

Zroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here