Modely v rade Kia Ceed budú konečne elektrifikované, kedy využijú ekonomický plug-in hybrid pohon s kombinovnaým výkonom 139 koní a 265 Nm krútiaceho momentu. Preto ich akcelerácia z 0-100 km/h za 10,8 sekúnd (kombi) a 11 sekúnd (crossover) nie sú zrovna pôsobivé.To síce neznie ako veľa, no tieto elektrifikované kompaktné autá boli vytvorené s myslením na efektívnosť.

V srdci Ceed Sportswagon PHEV a Xceed PHEV je familiárny štvorvalcový, 1,6-litrový benzínový motor z rodiny Kappa. Ten funguje spoločne s šesťmiestnou dvojspojkovou automatickou prevodovkou, 44,5 kW elektrickým motorom a lítium-iónovou batériou s kapacitou 8,9 kWh.

Kia sa tu snaží dokázať, ako sú dvojspojková automatická prevodovka lepšie, než elektronická priebežne variabilná prevodovka. Tá vo vnútri dvoch plug-in hybridov ponúka plný výkon spaľovacieho motora a elektrického motora, ktorý je paralelne prenášaný prevodovkou. E-CVT prevádza časť výkonu spaľovacieho motora cez elektromotor, čo vedie k stratám energie pri premene energie.

kombi

Batéria nachádzajúca sa za zadnými sedadlami, spolu s 37-litrovou benzínovou nádržou, poskytuje elektrický dojazd 60 km pre kombi aj crossover. Zatiaľ, čo štandardné Ceed kombi ponúka objem kufru 600 litrov so sklopenými zadnými sedadlami, jej elektrický náprotivok ponúka iba 437 litrov. Je to podobne aj pri XCeed, kde sa objem kufru zníži zo 426 litrov na 291 litrov v prípade PHEV.

Na druhú stranu, oba hybridy majú dedikovaný priestor pod kufrom, na uloženie nabíjacieho kábla, ktorý sa pripája k portu pripevnenému v prednom ľavom blatníku, určenému na nabíjanie batérie.

Čo sa týka štýlu, oba PHEV vyzerajú takmer rovnako ako ich konvenčne poháňaný súrodenci. Kia nainštalovala uzavretú masku na maximalizovanie aerodynamiky, zatiaľ, čo kombi získalo označenie „eco plug-in“.

Autá jazdia na unikátnych 16-palcových kolesách a môžu byť dodatočne vybavené s 17-palcovými kolesami v prípade športového kombi a 18-palcovými kolesami pre Xceed. Verzie s dlhšími strechami majú taktiež športovejšie nárazníky, ako verzie GT Line.

Vo vnútri toho príliš veľa nenájdete, hoci Kia pridala nabíjací indikátor na vrchol palubnej dosky, aby bol viditeľný aj zvonka. Verzie s najlepšími vlastnosťami kombinujú 10,25-palcovú dotykovú obrazovku s plne digitálnou palubnou doskou, ktorá meria 12,3 palca.

Prekvapivo, je tu nové tlačidlo „Driver only“, ktoré vypne všetku klimatizáciu, okrem tej pre šoféra. Takto je vplyv klimatizácie na batériu minimalizovnaý. Aby sa naďalej zvýšila efektívnosť, vozidlá budú mať technológiu regeneratívneho brzdenia ako štandardnú výbavu Kia bude mať Ceed športové kombi PHEV a Xceed PHEV na predaj v Európe začiatkom roku 2020.

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here