Nateraz je plug-in hybrid Sorento stále špekuláciou, no je veľmi pravdepodobné, že Kia sa posunie smerom k elektrifikácii svojej zostavy. Očakáva sa, že Kia predstaví ďalšiu generáciu svojho sedem miestneho modelu Sorento ďalší rok. Nedávne odhalené fotografie totiž zachytili testovací prototyp.

Kia dokončí obnovenie svojej európskej zostavy s novým Sorento. Nové a veľké SUV, ktoré bude rivalom Škoda Kodiaq, Land Rover Discovery Sport a Nissan X-Trail, zdieľa množstvo z platformy, mechaniky a technológie najnovšieho Hyundai Santa Fe.

Hoci je na fotke ťažko zamaskované, môžeme vidieť, že má viac štvorhranný dizajn, než jeho predchodca, s poznávacou maskou v prednej časti. Tiež sa zdá, že Kia benchmarkuje nové SUV spolu s drahším BMW X5, čím ukázalo ambície kórejskej automobilky pre tento model.

Sorento

Najnovšie Santa Fe je v skutočnosti o niečo nižšie, než súčasné Sorento, kedy je 4,77 m dlhé a 1,89 metrov široké. Či už Kia o trochu skrátila alebo predĺžila Sorento na existujúcej platforme ešte ostáva otázkou. Tak, či onak, malo by ostať jedným z priestrannejších sedem miestnych SUV.

Nové Sorento má spočiatku použiť 2,2-litrový diesel motor spolu s osemrýchlostnou automatickou prevodovkou. Na vyšších modeloch sa čaká štvordverová jazda. Kia však potvrdila, že ako súčasť elektrifikačných plánov, bude k dispozícií aj plug-in hybrid verzia.

Sorento

Tá využije štvorvalcový benzínový motor, pravdepodobne verziu s turbodúchadlom 1,6-litrového benzínového motora, spolu s elektrickým motorom umiestneným na zadnej časti, ktorý dodá elektrický pohon na všetky kolesá. Detaily ohľadom plug-in hybrid verzie nebudú verejne dostupné minimálne do začiatku nasledujúceho roka.

Ešte v máji sa odhalil údajný produkčný plan ďalších troch elektrifikovaných Kia vozidiel:

  • Kia Ceed SW (Sportswagon) PHEV (kompaktné, pohon na predné kolesá) od septembra 2019,
  • Kia FCV (vodíkové články, veľký sedan, pohon na predné kolesá a všetky kolesá) od januára 2020,
  • Kia BEV (4,7 m dlhý, stredne veľký sedan, predný pohon/pohon na všetky kolesá/zadný pohon) od decembra 2020.

Verzia Ceed SW (Sportswagon) PHEV, ktoré vstúpi na trh o niekoľko mesiacov, bola už videná na verejnosti. Spolu s Kia Soul EV a Niro EV/PHEV a Optima PHEV, juhokórejská automobilka rýchlo rozširuje svoju elektrifikovanú radu.

Sorento

Zdroj: insideevs.comautocar.co.uk. Zdroj fotografií: insideevs.com a autocar.co.uk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here