Súčasná generácia BMW 5. rady sa dostala na scénu s modelom 2017. Začiatkom júla sa zachytil prvý pohľad na nadchádzajúci facelift. Teraz máme nové fotky, ktoré zobrazujú sedan na nádhernej horskej scenérii v Európe. Je tu však viac, než len čerstvý facelift. Zdá sa, že to bude nový plug-in hybrid model, z ktorého sa napokon stane model 545e XDrive.

BMW 5. rady

Ako sme na to prišli? Na začiatok je tu veľké biele označenie na dverách, ktoré označuje toto auto ako hybridný testovací model. V súčasnosti je dostupný model 530e xDrive, no neponúka plug-in hybrid variant. Prototyp má očividné prístupný otvor na prednom nárazníku na zapájanie a nabíjanie.

BMW 5. rady

Toto je významné, pretože to znamená, že BMW 5. rady získa rovnaký pohon, ktorý je použitý vo väčšom modely 745e xDrive iPerformance. Menší model bude mať pravdepodobne nižší výkon, no stále pôjde o 3,0-litrový šesťvalec s turbom, ktorý bude dopĺňať elektrický pohon. Oba pohony dokopy vytvoria celkový výkon 375 koní (280 kilowattov).

BMW 5. rady

Čo sa týka zmenov dizajnu, veľkou otázkou ostáva, či maska narastie rovnako veľa ako pri iných modeloch. Stále ide o rannú verziu, takže kamuflážové pokrytie vpredu a vzadu sa nezmenilo od prvého videnia. To znamená, že nemáme zatiaľ definitívnu odpoveď.

BMW 5. rady

Pri bližšom pohľade na testovacie vozidlo sa hlavné rysy pre masku zdajú biť o niečo širšie a siahajú hlbšie do toho, čo by malo byť významne pozmenená fasáda. BMW však skrýva niektoré detaily pomocou falošných panelov a pokiaľ ich nezhodí, ostávame pri špekulácii. Zmeny v zadnej časti sa zdajú byť menej dramatické, s novými zadnými svetlami a pravdepodobne menšími rozdielmi.

Nie je prekvapením vidieť zmeny od BMW počas testovania. Predpokladáme, že ide o model 2021, ktorý by mal debutovať v polovici nasledujúceho roka.

Zdroj: motor1.com. Zdroj fotografií: motor1.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here