AUDI E-TRON 55 QUATTRO

Audi v roku 2019 pustilo do sveta jedno z najpokrokovejších elektrických áut vôbec. S E-tronom sa im podarilo vtesnať sa do sveta elektromobilov a to hneď s „plnou“ verziou bez toho aby sme museli čakať na odladené modely s lepším dojazdom alebo spoľahlivými batériami v každom počasí. Ako to už býva zvykom na rôznych inzerátoch – STAČÍ SADNÚŤ A JAZDIŤ.

DIZAJN

Na prvý pohľad je to plnokrvné Audi. Známe línie predných Matrix LED svetiel, veľká predná maska a bočné nezameniteľné línie jasne hovoria audiňáckym jazykom.

Dominantné 21“ palcové kolesa krásne zapadli do mohutného tela, no zároveň nekričali svojou veľkosťou. Vzadu pre Audi netradične spojené LED svetlá krásne dotvárali celkový uhladený dojem z auta.

 

Na prvý pohľad malinké späťáky so zabudovanými kamerami premietajúcimi obraz na vnútornej strane dverí sa strácajú čím na seba nepútajú zbytočnú pozornosť.

 

DISPLEJ SEM, DISPLEJ TAM

V interiéri ako to v posledných rokoch u Audi býva, kam sa pozrieš, tam displej. Spoza volantu na vás pozerá prepracovaný a veľmi prehľadný Audi virtual cockpit na ktorom je možné navoliť si mapu, dojazd, otáčkomer s tachometrom atď. veď už to poznáme aj z iných modelov nie len Audi.

V stredovom paneli je už klasický infotainment spolu s displejom pre kontrolu klimatizácie. To môže byť na prvý dojem trochu veľa displejov na jednom mieste, no nie je to žiadna katastrofa. Ovládanie je doslova bleskovo intuitívne. Veľký plus pre toto ovládanie je haptická odozva sprevádzaná jemným kliknutím a teda aj počas jazdy viete, že ste na displej naozaj šťukli.

Ďalšie späťáky displeje sú vo dverách. Ako prvé sa automaticky pozriete von do späťákov, ale čo vás prekvapí je, že tam proste žiaden nie je.. Spravíte tak 2-3x a potom už vám oči idú automaticky na displeje. Spracovanie aj viditeľnosť za prudkého svetla či absolútnej noci je DOKONALÉ! Kamery nesekajú, nešumia v tme, proti slnku nebijú svetlo do očí – Klobúk dole.

Celý interiér je krásne spracovaný, kožená prístrojovka, sedačky, dvere spolu s alcantarou dodávajú interiéru športový a zároveň luxusný dojem.

Objem kufra alebo priestor na zadných sedačkách riešia iné magazíny. Ja poviem len toľko – miesta je dosť aj pre tučkov všetkých ktorý nemerajú 2,5 metra a nevážia polku E-tronu.

TROCHA FAKTOV

Do rúk sme dostali E-tron 55 Quattro s výkonom 258kw / 360 koní s udávaným dojazdom v meste až 436km a kombinovaná spotreba s dojazdom 383km.

Aby sme si to ujasnili. E-Tron má dva stupne rekuperácie, ktoré je možné si ovládať pádlami za volantom. Preto je tvrdenie, že auto prejde 436km trochu odvážne. Dojazd 436km s použitím slabšej rekuperácie v meste nie je reálny. Mne sa podarilo na plne nabitej baterke, ktorá pri 100% ukazovala 404km dojazd, prejazdiť cca 360km v meste + dialnica + okresky. Baterky ani dojazd som nešetril, čomu nasvedčuje vyškolenie predošlej generácie Audi RS5 z červenej ale tiež okreskové naháňanie sa s Nissanom GTR ( ten v zákrutách vyškolil mňa…ale snažil som sa ).

Nabíjanie na ZSE staniciach 50kw/h rýchlosťou trvalo nejakú tú hodinku a pol z cca 20% no pomalé nabíjanie aké som zvolil ráno pred prácou ukazovalo 6,5h do 100%. Krytka konektoru sa štýlovo vysúva.

Všetka táto sranda aj výkon je položená na vzduchovom podvozku, ktorý sa nielenže dokáže nafúknuť až o 8cm vyššie ale je aj extrémne pohodlný.

KUPIŤ ČI NEKÚPIŤ

Máš na účte 113 000€ s ktorými naozaj nemáš čo robiť? Okamžite sa zober a choď si jeden E-tron kúpiť. Audi E-tron netrpí žiadnym elektrickým „hendikepom“ pri ktorom treba riešiť či sa dostanem domov, či si pustím alebo nepustím klímu aby som mal o 20km lepší dojazd alebo to, či nekúpim mačku vo vreci s plno chybami o ktorých ešte nevieme. E-tron je plnohodnotné auto dnešnej doby bez nedostatkov na kráse a využiteľnosti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here