Audi minulý mesiac odhalilo svoj ďalší elektromobil e-tron GT. Popísalo ho ako „vysoko dynamické kupé,“ ktoré si svoj debut odkrúti na autosalóne v Los Angeles v Novembri.

Hoci sa model pravdepodobne začne vyrábať najskôr až v roku 2020, začína sa formovať ako jedno z áut, ktoré zmení nabíjanie tak ako ho dnes poznáme. Podľa spoločnosti by malo využiť naplno svoj 350 kW DC nabíjací hardvér a nabije sa na 80 % iba za 12 minút.

E-tron GT sa vyvíja na rovnakej platforme „J1“ rovnako ako sedan Porsche Taycan (predtým známy ako Mission E), ktoré príde na trh v roku 2019. Za ním budú nasledovať verzie Cross Turismo v roku 2020 alebo 2021. Porsche tvrdí, že Taycan bude schopné nabiť 250 míľ (402 km) svojho dojazdu už za 15 minút. Toto sa týka batérií s kapacitou 80 kWh alebo 95 kWh.

Podľa nabíjacieho času, ktorý Audi naznačuje a šanci, že batériová kapacita bude v rovnakej kategórii, GT zrejme zdedí podobnú 800-voltovú architektúru ako Taycan.

Obe verzie, e-tron SUV a  e-tron Sportback budú mať inú platformu, a to 400-voltovú, ktorá umožní 150 kW rýchle nabíjanie na 80 % za okolo 30 minút. Sieť staníc, ktorá umožní rýchle nabíjanie pre GT a e-tron bude podporovaná pomocou Ioniq v Európe a Electrify America v Severnej Amerike.

EA plánuje do roku 2019 spustiť 2000 DC nabíjačiek, pričom väčšina bude schopných vylepšenia na 350 kW úroveň. Tá sa spoločnostiam zíde, keďže rok potom príde na trh Tesla Roadster, ktorá opäť posunie možnosti elektromobilov a ich nabíjaní ďalej.

Audi

Zdroj: greencarreports.com. Zdroj fotografií: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here