Audi v roku 2015 odhalilo prototyp e-tron quattro, prvého elektrického vozidla automobilky vybudovaného od základov. Teraz v tlačovej správe spoločnosť potvrdila, že dojazd sa bude pohybovať okolo 400 km.

To je menej, než pôvodne sľubovaných 500 km, ktoré propagovalo od začiatku ohlásenia konceptu. Dalo sa to však očakávať pri SUV takejto veľkosti, ktoré má iba 95 kWh batériu.

V rovnakej tlačovej správe Audi znovu potvrdilo nabíjaciu kapacitu 150 kW, ktorá sa bude môcť nabíjať v nabíjacej sieti Ionity. Tá sa vybuduje v Európe v nasledujúcich dvoch rokoch. Ionity bude podporovať kapacitu od 150 do 350 kW.

Na ukážku ilustrovali „bleskové“ nabíjanie tým, že priviedli auto do vysokonapäťového skúšobného poľa Siemensu v Berlíne a do auta vypustili blesk v Faraday klietke:

e-tron quattro e-tron quattro e-tron quattro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okrem oznámeného DC nabíjania, tlačová správa hovorila viac o nabíjacej kapacite:

Audi ponúka niekoľko riešení pre nabíjanie doma. Pri želaní, odporúčaný elektrikár Audi skontroluje nabíjacie možnosti, ktoré sú dostupné v garáži zákazníka a nainštaluje korešpondujúcu technológiu. Štandardný mobilný nabíjací systém môže byť využitý v dvoch spôsoboch. Prvým je nabíjanie do 2,3 kW pri pripojení do 230-voltovej domácej zásuvky. Druhým je 11 kW pri pripojení do 400-voltového trojfázového výstupu. V druhom prípade môže byť batéria plne nabitá za 8,5 hodiny. S voliteľným nabíjacím systémom sa nabíjací výkon zdvojnásobí na 22 kW, pokiaľ bude elektrické SUV vybavené druhou nabíjačkou.

Všetky nabíjacie možnosti môžu byť sledované cez mobilnú aplikáciu Audi. Auto má v nasledujúcich mesiacoch vojsť do výroby v Bruselskej továrni a začať byť doručované ku koncu roku 2018.

Minulý mesiac Audi oznámilo, že elektrické SUV e-tron Quattro bude mať základnú cenu 80 000 eur. Sme zvedaví, aký bude skutočný dojazd, pokiaľ je však 400 km pravda, je to celkom dobré, hoci sa od SUV takejto veľkosti s 95 kWh batériou mohlo očakávať aj o trochu viac.

Pokiaľ e-tron Quattro tento rok vyjde s nabíjacou kapacitou 150 kW, stane sa najrýchlejšie nabíjajúcim sa osobným autom na trhu a posunie celé toto odvetvie o krok ďalej. Bude teda zaujímavé sledovať vývoj tohto auta v najbližších mesiacoh.

e-tron quattro

Zdroj: electrek.co, Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here