Pokiaľ stále nie ste presvedčený o elektrickej agende Audi, môžeme si pripomenúť, že automobilka pracuje na viacerých elektromobiloch, vrátane sportback, ktoré sú založené na štyroch rôznych platformách.

Model E-Tron SUV sa už predáva, zatiaľ čo E-Tron GT využije spoločnú architektúru, ktorá bola vyvinutá spolu s Porsche a využíva ju Taycan. MQB platforma VW Group bude tvoriť základ Q4 E-Tron, pričom ju nedávno využil ID.3 hatchback.

Potom je tu ešte prémiová elektrická platforma (PPE), ktorú Audi vyvíja spolu s Porsche pre stredne veľké modely, od sportback po crossovery a SUV. Audi teraz predviedlo koncept, ktorý je v rovnakej veľkosti a tvare ako A5 sportback, ktorý využije PPE platformu. Tá bude podľa Audi ekvivalentom elektromobilov spaľovacích motorov vybavených s pozdĺžne namontovanými motormi.

Teasované vo forme tmavých a nezaostrených fotkách, nepomenovaný koncept bude obsahovať PPE hardvér, ktorý sa vyvíja so zadne nasadeným elektrickým motorom a zadným pohonom. Drahšie varianty budú mať elektrický motor vpredu, aby umožnili pohon na všetky kolesá.

sportback

Audi spomenulo, že PPE technológie sú „všeobecne podobné“ vyššie spomenutej platforme MEB, no s podporou zatáčania štyroch kolies, krútiaceho momentu vektorovania a vzduchového odpruženia. Keď už ide o vybavenie, spoločnosť spomína, že hoci tieto elektromobily budú kratšie než tie založené na MLB platforme, ponúknu v interiéri viac priestoru vďaka lepšiemu umiestneniu elektrických motorov a batérie.

Rovnako ako v prípade Taycan, modely Audi založené na PPE budú zahŕňať 800-voltový systém, ktorý je schopný 350 kW nabíjania. Dostupných bude viacero batérii, zatiaľ čo najväčší poskytne dojazd viac než 483 km medzi nabíjaním.

Koncept je stále v rannej fáze dizajnu, takže ho tak skoro neuvidíme. Prvé Audi založené na platforme PPE sa má začať predávať až minimálne začiatkom roku 2020.

Opäť, ide iba o teasovanie konceptu, ktorý len tak skoro neuvidíme a medzitým sa viackrát zmení. AKo vždy však platí, čím viac elektromobilov na cestách, tým lepšie. Preto budeme čakať, ako

Zdroj: motor1.com. Zdroj fotografií: motor1.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here