Audi R8 sa dočká zmeny. V máji sa Bram Schot, vedúci predstavenstva Audi, spýtal na to, či R8 potrebuje do budúcnosti spaľovací motor. Dodal taktiež, že prebieha diskusia o budúcnosti modelu. Nová správa od magazínu CAR naznačuje, že R8 bude mať nasledovníka, ktorý bude elektrický a debutuje v roku 2023, alebo 2024. Audi ho nazve RS e-tron a pomôže mu k tomu Rimac.

Podľa CAR, ktorý odhalil detaily, Audi je v kontakte s Rimac, značkou zameranou na výkonné elektromobily. Rimac už spolupracuje s Porsche a údajne spolupracuje aj s Bugatti a v blízkej budúcnosti bude pravdepodobne aj s Lamborghini.

Všetko sú to automobilky patriace pod Volkswagen Group. Rimac údajne dodáva Audi štyri elektrické motory a rýchlo nabíjajúce sa batérie. Podľa odhalených detailov, vrátane ceny, by malo začať pod cenou 200-tisíc eur, pričom má akcelerovať z 0-100 km/h za 2,5 sekundy.

To však nie je všetko. Publikácia taktiež tvrdí, že Audi bude mať prístup k najnovšej technológií solid state batérií, ktorá prinesie zvýšenie kapacity batérie a dojazdu. Značka taktiež pracuje s Porsche a môže použiť prvky z platformy Taycan J1. Vozidlo bude zahŕňať bezdrôtové nabíjanie, hliníkový škrupinový podvozok, dojazd 482 km a výkon 700 kW (938 koní).

Pokiaľ je Audi seriózne ohľadom elektrických vozidiel, tak potom vydanie výkonného elektrického športového auta so slušným dojazdom a slušnejším výkonom by bol skvelý spôsob, ako to potvrdiť. Do roku 2023 sa však môže zmeniť veľa. Avšak Hans-Joachim Rothenpieler, šéf výskumu a vývoja Audi, povedal CAR, že ikony značky „sa musia stať elektrickými“. To zahŕňa Audi R8, po prípade iného elektrického nasledovníka.

R8

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here