Každý rok sa na trh vrátia automobilky, o ktorých sme si mysleli, že už dávno skončili. Tentokrát to je Austro Daimler, ktorý oznámil super výkonný hybrid nazvaný Bergmeister ADR 630 Shooting Grand. V obzvlášť dlhom názve má takmer každé slovo svoj význam.

Austro Daimler

Bergmeister odkazuje na jedno z posledných áut, ktoré pôvodné Austro Daimler vytvorilo. Bolo to pretekárske auto s prezývkou „horský majster“, ktoré vyhralo niekoľko stúpaní do kopca. Číslo 630 je tajomstvo, no „Shooting Grand“ kombinuje ostré brzdy and Grand Tourer. ADR zas predstavujú iniciály spoločnosti v názve modelu.

Austro Daimler

Je tu ešte viac prepojení s výkonom. Spaľovací motor predstavuje 3,0-litrový šesťvalec od Mercedes-Benz. Je súčasťou plug-in hybridu pohonu Seripa, ktorý pozostáva z troch elektrických motorov, kedy každý dodáva výkon 271 koní. Batérie s 55 kWh zvládnu nabíjanie 150 kW.

Celkový výkon predstavuje 1181 koní a 1601 Nm krútiaceho momentu. Hliníkový rám a „ľahké panely karosérie“ dodávajú pohotovostnú hmotnosť 1650 kg. S týmto zvládne akceleráciu z 0-100 km/h za 2,5 sekúnd. Elektrický dojazd zvládne 250 km a kombinovaný dojazd 997 km. Austro Daimler tvrdí, že na výber bude viac než 30 jazdných režimov.

Taktiež tu je dosť podobností s Mercedes SLS AMG a AMG GT, ako hrboľatá zadná časť vozidla, ktorá by mohla mať veľa spoločného s kompaktnou kabínou. Taktiež je tu dvojitá bublinová strecha, krídlové dvere a kľučky od SLS AMG. AMG GT údajne dodal svoj predné sklo a zavesenie kolies.

Austro Daimler

Strecha Bergmeister je o 1,7 palca vyššia ako pri AMG GT, no všetky ďalšie rozmery sú v porovnaní dlhšie maximálne o 0,4 palce. Z interiéru sme veľa nevideli, no má byť inšpirovaný modelmi Art Deco z 30-tych rokov. Cena plug-in hybridu doposiaľ nie je známa, no dizajnér Roland Stagl sa vyjadril, že bude „veľmi drahé“.

Austro Daimler

Zdroj: autoblog.com. Zdroj fotografií: autoblog.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here