Domáce nabíjacie stanice pre elektromobily môžu častokrát vyzerať čudne, čo síce nie je problém pre väčšinu ľudí, pre ktorých sa nabíjačka stane ďalším náradím v garáži, ale nie je to OK pre Bentley.

Britská luxusná automobilka vytvorila novú nabíjaciu stanicu pre nadchádzajúce elektromobily. Na Ženevskom autosalóne odhalilo Bentley Bentayga Hybrid, plug-in hybrid verziu svojho populárneho luxusného SUV.

Ide o prvý krok v elektrifikácii automobilky s hybridnou verziou, ktorá príde na trh až v nasledujúci rok, pričom väčšina automobiliek sa zatiaľ snaží spustiť vlastné elektrické luxusné SUV.

Avšak Bentley je súčasťou Volkswagen Group a spolieha sa na spoločnú platformu medzi luxusnými značkami, ktoré vydajú vlastné verzie svojich elektrických vozidiel v ďalšej dekáde.

Medzitým sa spoločnosť snaží byť aktívna v elektrifikácii a vydala domácu nabíjačku v spolupráci s renovovaným dizajnérom Philippe Starck.

Nabíjačku nazývajú „Starck Power Dock“.

Starck komentoval dizajn:

„Ako vždy s mojimi dizajnami som chcel maximum inteligencie s minimom materiálnosti. Chcel som, aby to bolo moderné umelecké dielo: odolné, reálne a najpokročilejšie. Taktiež bolo pre mňa dôležité, aby to bolo udržateľné.“

Bentley

Bohužiaľ Bentley neodhalilo vlastnosti nabíjania 2.úrovne alebo akúkoľvek dostupnosť. Viac detailov sa očakáva, keď spoločnosť začne prijímať objednávky pre Bentayga Hybrid v druhej polovici tohto roka.

Čo sa týka dizajnu, je na úrovni nabíjačky Tesla Wall Connector, ktorá bola doposiaľ celkovo jediná dobrá nabíjacia stanica na trhu. Vyzerá to však tak, že iní výrobcovia, ako Bentley, sa taktiež snažia vložiť viac úsilia do dizajnu domácej nabíjačky.

Okrem Bentley do dizajnu taktiež investovalo AeroVironment, Sonnen alebo Mercedes-Benz, ktoré sa o dizajn snažia.

Dizajn však samozrejme nie je najdôležitejšia časť nabíjacej stanice. Chceme funkčné stanice, je však cool mať dobrý dizajn pre tých, ktorí sa zaujímajú o to, ako ovplyvňuje vzhľad garáže alebo príjazdovej cesty.

Prichádza teda rad na výrobcov, aby posunuli úroveň vyššie, nielen čo sa týka funkcie, ale taktiež dizajnu.

Bentley
Zdroj: electrek.co, Zdroj fotografií: electrek.co

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here