BMW je stale ďaleko od produkcie modelu iNext, ktorý popisuje ako elektrické auto ďalšej generácie, no robí už množstvo progresu smerom k jeho výrobe. Teraz spoločnosť vydala fotky predprodukčného prototypu iNext.

iNext

Nemecká automobilka odhalila koncept vozidla iNext rok dozadu. Nanešťastie, nepotvrdila o vozidle množstvo detailov, no teasovala ho už niekoľko rokov a vyjadrila sa o jeho pozícii na trhu. Vedúci predaja a marketingu BMW Ian Robertson v minulosti zdieľal pochybnosti o schopnosti Tesly vyrábať Model 3 za cenu 35-tisíc dolárov (31 542 eur). Medzitým hovoril o tom, že iNext bude skutočnou konkurenciou v tomto segmente.

iNext

Avšak iNext je v skutočnosti crossover a nie sedan ako Model 3, čo zrejme znamená, že BMW to s konkurenciou myslelo v rámci ceny. Čo sa týka dojazdu, BMW nešlo do detailov, no výkonní pracovníci v minulosti hovorili o neuveriteľnom dojazde 435 míľ (700 km).

iNext

Sľubná priaznivá cena a dlhý dojazd nás zaujali, avšak BMW tvrdí, že iNext príde na trh až v roku 2021. Avšak, spoločnosť už pracuje na predprodukčnom prototype, ktorý sa má vyrábať „pomocou postupov blízkych sérií“ v pilotnej továrni (Pilot Plant) Výskumného a Inovačného centra (FIZ).

iNext

Udo Hänle, vedúci produkčnej integrácie BMW a osoba, ktorá má na starosti továreň pre iNext, okomentoval produkciu nasledovne:

„Príprava na plne elektrické vozidlo pre sériovú produkciu je vzrušujúca, no náročná výzva. V čase, kedy začne oficiálna produkcia, vybudujeme viac než 100 prototypov BMW iNEXT. Dovtedy bude Pilot Plant využívať množstvo inovácií na urýchlenie procesov. Taktiež už pripravujeme našu ďalšiu továrňu Dingolfing na prácu na novom produkte.“

iNext

Niektoré z týchto inovácií zahŕňajú technológiu rozšírenej reality (augmented reality), rotačné lepenie a iné. BMW plánuje využiť to, čo sa naučí v továrni Pilot Plant, aby previedlo sériovú produkciu iNext do továrni Dingolfing v roku 2021.

iNext

Zatiaľ čo automobilka hovorí o iNext, že je to „technologická vlajková loď“ pre elektrické autá, BMW plánuje vydať ešte niekoľko iných elektromobilov pred iNext. BMW iX3, elektrické SUV, má vôjsť do predaja v nasledujúci rok a BMW i4 príde krátko na to.

iNext

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here