BMW oznámilo, že bude vyrábať svoj ďalší elektromobil iX3 SUV v Číne. Oznámenie prišlo v čase, keď situácia na trhu vedie k obchodnej vojne medzi USA a práve Čínou, ktorá zahŕňa autá a predovšetkým elektromobily.

Tento týždeň BMW oznámilo, že rozšíri svoje čínske partnerstvo so spoločnosťou Brilliance, známou ako aj BMW Brilliance Automotive alebo BBA, ktorá bude v Číne vyrábať 520-tisíc kusov BMW ročne, vrátane IX3.

Novinka je významná hlavne pre americký trh, pretože môže ísť o prvé BMW importované do USA z Číny. Výkonný riaditeľ Harald Krueger povedal: „Elektrické BMW ix3 vyrobené BBA od roku 2020 si nájde zákazníkov po celom svete.“

BMW v súčasnosti vyrába X3 SUV v Južnej Karolíne a Južnej Afrike. Čína medzitým uvalila 25 % tarifu na importované elektromobily z USA ako odvetu za kroky práve voči Číne. Hovorca automobilka sa pre Motor Authority povedal, že úroveň produkcie v Južnej Karolíne nebude ovplyvnená oznámením.

BMW práve začalo vyrábať benzínovú verziu X3 v Číne a predviedla IX3 na pekinskom autosalóne v apríli. Po debute sa spoločnosť vyjadrila, že BMW iX3 bude mať elektromotor s výkonom 270 koní a 70 kWh batériu s dojazdom 250 míľ (402 km). Nabíjanie pomocou 150-kW CCS Combo rýchlej nabíjačke má nabiť batériu na 80 % za 30 minút.

Tento krok prišiel potom, čo americké automobilky rozširujú svoje operácie v zahraničí, vrátane Tesly a Harley-Davidson. Keď Harley-Davidson oznámil, že presunie svoju produkciu v Európe, americký prezident Trump na to reagoval sprškou tweetov na protest. Veríme však, že to nebude mať vplyv na kvalitu auta.

BMW Concept iX3

Zdroj: greencarreports.com. Zdroj fotografií: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here