BMW predalo minulý rok viac než 100 000 elektromobilov alebo plug-in hybridov. To je približne rovnako ako Tesla a viac než General Motors a Nissan dokopy.

Automobilka dostala na nemecké cesty viac plug-in áut než nemecké náprotivky v podobe Daimler a Volkswagen Group, pričom má veľký plán týkajúci sa dvadsiatichpiatich elektrických modelov pre rok 2025, z čoho bude 12 elektromobilov a 13 plug-in hybrid modelov.

BMW celosvetovo predalo v roku 2017pod svojou značkou viac než 2 milióny vozidiel, avšak plány pre väčšie objemy začnú až od roku 2020. To tvrdí výkonný riaditeľ BMW Harald Krueger. To, čo je potrebné, je jedna generácia lítium-iónových batériových článkov, ktoré sa začnú vyrábať až v nasledujúci rok.

2019 BMW i8 Roadster, ktorý sa začne predávať v túto jar, bude využívať 4. generáciu článkov, ale bude to 5. generácia, ktorá bude významne lacnejšia pre BMW. Krueger pravdepodobne hovorí o dlho diskutovaných „nízko-profilových“ a vysoko-výkonných článkov od Samsungu, ktoré majú vojsť do produkcie v období 12 až 18 mesiacov.

Tieto články 5. generácie majú byť údajne lacnejšie až o dvojciferné číslo v percentách. Zníženie nákladov takejto veľkosti umožní spoločnosti ponúkať elektromobilom dojazd vyše 200 míľ (321 km) a viac za ceny, ktoré ich urobia konkurencieschopnými nielen s elektromobilmi, ale taktiež ich náprotivkami so spaľovacím motorom.

V januári Stefan Juraschek pre Green Car Reports potvrdil, že nová dvojvozidlová architektúra, ktorú bude automobilka využívať, môže slúžiť autám so spaľovacími motormi, hybridným pohonom ako aj elektrickým motorom.

Jedna z týchto dvoch architektúr vo forme modulárnych súprav je predná platforma FAAR, ktorá sa v súčasnosti nachádza v Mini Cooper a BMW X1. Ďalšou je architektúra CLAR, po prvýkrát použitá v poslednej 7-mičkovej a 5-kovej sérii veľkých sedanov, ktoré boli pretvorené s cieľom byť využívané pri elektrickom ako aj spaľovacom pohone.

Medzitým Krueger povedal analytikom, že si vybral spoločnosť Contemporary Amperex Technology Co Ltd (CATL) ako dodávateľa batérii v Číne, kde automobilky musia využívať dodávky článkov na zozname schváleným národnou vládou.

BMW

Zdroj: greencarreports.com, Zdroj fotografií: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here