BMW predstavilo koncept „Power BEV“ na evente NEXTGen. Ide o skúšobné vozidlo s výkonom 720 koní. Bolo vytvorené na to, aby posunulo technické limity s troma ultra výkonnými, elektrickými pohonnými jednotkami.

BMW na evente taktiež predstavilo úžasne vyzerajúci koncept Vision M NEXT. S použitím troch elektrických jazdných jednotiek 5. generácie, BMW tvrdí, že maximálny systémový výkon Power BEV presiahne 530 kW (720 koní), čo umožní vozidlo akceleráciu z 0-100 km/h „pohodlne“ pod 3 sekundy.

Power BEV

Tri jazdné jednotky poháňajú motor, výkonnú elektroniku a pomocný náhon pod jednou kapotou. Jedna je umiestnená na prednej časti, zatiaľ čo ďalšie dve formujú dvojitú pohonnú jednotku v zadnej časti. Rovnaké nastavenie je v nadchádzajúcej generácii Tesla Roadster.

Ako BMW v minulosti naznačilo, tento motor novej generácie je bez vzácnych zemín.

Power BEV

Monštrum krútiaceho momentu

Projektový manažér projektu Power BEV Matthias Stangl povedal, že vozidlo má krútiaci moment 1000 Nm, čo je podobné základnej verzii Tesla Roadster. To je porovnateľný krútiaci moment s tromi Tesla Semi nákladiakmi.

BMW tvrdí, že tento typ elektrického motora bude debutovať v elektrickom SUV iX3, ktorý má prísť na trh v roku 2020. Model iX3 bude mať iba jeden motor, na rozdiel od troch v Power BEV. Takže iba jeden Semi.

Power BEV používa pre svoju karosériu súčasný produkčný model BMW 5 Series. BMW tvrdí, že integruje unikátny jazdiaci systém bez obetovania priestoru bez cestujúcich. Viac batérii, menej hnacieho ústrojenstva.

Power BEV

BMW Power BEV s výkonom

BMW prezradilo viac informácií ohľadom toho, čo sa mu podarilo s vozidlom:

Cieľom vývojového tímu bolo vytvoriť experimentálne vozidlo, ktoré zapôsobí nielen so svojou pozdĺžnou dynamikou, ale taktiež v rámci bočnou dynamikou. Samozrejme, ako jazdci očakávajú od BMW, bolo vytvorené nielen na to, aby bolo rýchle na šprinte, ale taktiež aby vyčarilo úsmev na tvári jazdca dôkladne pri zatáčaní na rohoch.

Do dnes, inžinieri na podvozok a pohon spolupracujú, aby maximalizovali výkon auta. Kľúčom k jeho dynamickým atribútom je, že dva elektrické motory v zadnej časti sú ovládané oddelene. Toto prináša do hry vektorovanie e-momentu, čo umožní maximálny jazdný pohon do pohonu vpredu, dokonca aj v extrémne dynamických jazdných manévroch.

Výsledok je efektívnejší a presnejší, než obmedzená uzávierka diferenciálu, pretože aktívne cielené vstupy sú možné v akýchkoľvek jazdných situáciách. V kontraste, obmedzené riadenie uzávierky diferenciálu vždy reaguje na rozdiel v rýchlosti otáčania medzi poháňanými kolesami.“

Power BEV

BMW verí, že unikátne nastavenie Power BEV pomôže automobilke determinovať správnu technológiu pre budúcu výrobu elektromobilov.

Presne toto očakávame od BMW. Auto pripomína Schaeffler Audi, ktoré získalo 4 motory Formuly E. Ako Schaeffler, BMW sľubuje, že krútiaci moment medzi kolesami ponúkne zlepšené zatáčanie a ovládanie.

Power BEV

Krútiaci moment 10-tisíc NM je trochu zavádzajúci, pretože sa meria pri volante po redukcii prevodového stupňa, ale stále je dosť silný. No a nakoniec, zrejme ste si všimli, že kamufláž na aute vynechala masku spaľovacieho motora, aby sme stále vedeli, že stále ide o BMW.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here