Vozidlo vyzerá ako ďalšia generácia športového auta BMW i8. Adrian van Hooydonk, senior viceprezident BMW Group Design, povedal o koncepte nasledovné:

„BMW Vision M NEXT poskytuje pohľad na budúcnosť športovej jazdy. Kde BMW Vision iNEXT ilustruje, ako autonómna jazda transformuje život v kabíne našich vozidiel, BMW Vision M NEXT demonštruje, ako najmodernejšia technológia môže spraviť zážitok z jazdy čistejší a emočnejšie povzbudivejší. V oboch modeloch sa sústredíme hlavne na ľudí vo vnútri. Dizajn a technológie robia skúsenosti „EASE“ a „BOOST“ viac prirodzenejšie a intenzívnejšie.“

Koncept sa zdá byť veľmi inšpirovaný dizajnom BMW i8 a môže naznačovať dizajn ďalšej generácie plug-in hybridu:

Podobne ako BMW i8, „BMW Vision M NEXT“ je taktiež plug-in hybrid, hoci zahŕňa dlhší elektrický dojazd 100 km na jedno nabitie.

BMW pohon popísalo nasledovne:

„Výkonný jazdný systém PHEV ponúka voľbu medzi elektrickým pohonom na všetky kolesá a čistým pohonom na zadné kolesá, či už iba čisto s elektrickým výkonom alebo výkonom preplňovaného štvorvalcového benzínového motora. Systémový výkon 441 kW (600 koní) vyprodukuje maximálnu rýchlosť 300 km/h a umožní BMW Vision M NEXT akceleráciu z 0-100 km/h iba za tri sekundy.

Je tu taktiež režim BOOST+, ktorý dodáva extra výkon pri stlačení tlačidla. Maximálny dojazd pri jazde v čistom elektrickom režime je 100 km, čo je dosť na väčšinu ciest iba na elektrický pohon. To znamená, že BMW Vision M NEXT je športové auto, ktoré je taktiež vhodné pre mestá, kde sa v budúcnosti môžu presadiť bezmisné zóny.“

Interiér vyzerá veľmi futuristicky a ukazuje, že Vision M NEXT je hlavne koncept vozidlom:

BMW oznámilo, že neplánuje priviesť vozidlo do produkcie. Namiesto toho slúži ako pohľad na víziu budúcnosti športovej jazdy.

Jednu vec nechápeme. Budúcnosť športovej jazdy nie je hybridný, ale elektrický pohon. Tento koncept vyzerá super cool a boli by sme radi, ak by ďalšia generácia BMW i8 tak vyzerala, no musí byť elektrická. Zdvojnásobenie elektrického dojazdu je pekné, no nemyslíme si, že bude schopné konkurovať novým elektrickým superautom, ktoré vstúpia na trh o niekoľko rokov.

BMW potrebuje myslieť vo väčšom, keď ide o elektrické vozidlá, čo zahŕňa aj elektrické športové auto.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here