Boring Company Elona Muska sa tesne oneskorí so spustením svojho prvého tunela, avšak Musk tvrdí, že taktiež zahrnie odhalenie „plne cestne legálnych autonómnych transportných áut“. Spoločnosť tvrdí, že prvá demonštrácia celého systému v podobe nového krátkeho tunela, ktorý bude v Los Angeles viesť na štadión Dodgers.

Ďalší tunel má byť aj pod Hathorn, ktorý sa plánuje použiť ako ukážku koncept. Minulý mesiac Musk publikoval video Boring Company toho, ako sa prerazili na druhú časť tunelu. V tom čase oznámil, že spoločnosť spustí tunel 10. decembra, a že ponúkne prvú verejnú testovaciu jazdu elektrického transportného systému vo vnútri tunela.

Teraz Musk tvrdí, že spustenie bolo odložené o týždeň, taktiež však naznačil „plne cestne legálne autonómne transportné autá.“

Boring Company doposiaľ hovorilo o spustení autonómnych a elektrických „podov“, o ktorých Musk tvrdil, že budú vyrobené Teslou. Počas prezentácie o projekte Boring Company v Chicagu Musk povedal toto:

„Vysoko rýchlostné pody, ktoré budú cestovať v tunely a budú vyrobené Teslou.“

Musk v minulosti povedal, že Boring Company plánuje využiť elektrický pohon Tesly, avšak vyzerá to tak, že Tesla môže vybudovať všetky pody ilustrované vyššie. Dodal, že Tesla má najlepšie elektrické pohonné a autonómne jazdiace systémy, a že jazda v tunely bude jednoduchšia pre autonómny systém.

Začiatkom tohto roka Tesla odhalila, že plánuje Boring Company predať „elektrické motory a batérie“ v hodnote 400-tisíc dolárov (351 417 eur). V tuneloch sa taktiež využívali Tesla vozidlá. Spoločnosť publikovala video zachytávajúce akceleráciu Modelu X v tuneli Boring Company.

Predpokladá sa, že tieto autonómne autá sú rovnaké elektrické pody vytvorené Teslou, určite je však zaujímavé, čo sa myslí pod „cestne legálnymi“.

Musk taktiež tvrdil, že je to „modifikované vozidlo“. Tým možno myslel, že je modifikované, cestne legálne Tesla vozidlo, ktoré sa môže použiť ako autonómne vo vnútri tunela. To by dávalo viac zmysel, mohli sme však vidieť aj nízkorýchlostné autonómne vozidlá, ktoré by boli na cestách legálne.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here