Čínska automobilka BYD odhalila na Šanghajskom autosalone modely Song Pro, elektrické Song Pro MAX, E1, E2, S2 a E-SEED GT hybrid koncept. 

E-SEED GT hybrid koncept vytvoril Wolfgang Egger, hlavný riaditeľ dizajnu, JuanMa Lopez, globálny riaditeľ exteriérového dizajnu BYD a Michele Jauch-Paganetti, globálna riaditeľka interiéru. Koncept vyzerá neuveriteľné a posúva dizajn BYD smerom do budúcnosti. Na autosalóne BYD odhalilo auto na pódiu.

V roku 2018 BYD odhalil koncept SUV E-SEED, ktorý mal podobný dojazd a dizajn dverí v podobe čajkových krídiel. E-SEED je skratka pre „Electronic Sports Experience Environmental Device“, čo v preklade znamená environmentálne zariadenie pre elektrický športový zážitok. Zosobňuje dizajnové trendy pre najluxusnejšie vozidlá, ktoré BYD vytvoril.

V rámci pohonu pre hybridný koncept E-SEED GT, spoločnosť nepotvrdila vlastnosti pohonu, no spomenula, že má dojazd 600 km podľa NEDC štandardov a akceleráciu z 0-100 km/h za 2,9 sekundy. Toto je koncept, nie produkčné auto, automobilka však tvrdí, že má blízko k masovej výrobe. Toto znamená, že dizajnový jazyk „dragon story 2.0“ bude zahrnutý v dizajnoch hybridov a elektromobilov.

Dizajn BYD sa zlepšuje každou generáciou. Tento koncept nie je iný. Patrí k spoločnostiam, ktoré udávajú trend a v budúcnosti budú tlačiť čínske automobilky k zlepšovaniu pohonu, dojazdu a štýlu vozidiel. Hoci u čínskych spoločností vidieť trend v najímaní kľúčových dizajnérov, bolo by tiež  dobré vidieť, ak by čínske spoločnosti taktiež využívali vlastné talenty a vytvárali inovatívne dizajnu z vlastných, nových perspektív.

BYD Song Pro EV je plne elektrická verzia plug-in hybridného BYD Song Pro. Cena bude v rozsahu 200 až 250-tisíc čínskych yuanov (26 404 až 33 005 eur) a bude mať dojazd 502 km podľa štandardov NEDC. Dizajn tohto automobilu je pôsobivý. SUV má elegantné línie, ktoré robia jeho velkú veľkosť očarujúcou. Jeho interný dizajn je funkčný a jeho veľkosť a dizajn pohonu znamená dobré množstvo interného priestoru a kapacity nákladu.

BYD Song Pro MAX EV je minivan/MPV SUV, ktoré je založené na plug-in hybride BYD Song Pro MAX. Dokáže usadiť 6 až 7 ľudí. Kapacita batérie, dojazd a cena sú v súčasnosti neznáme.

BYD E1 je ekonomický kompaktný elektromobil. Prichádza v štyroch variantoch, s cenami medzi 59 990 až 79 900 čínskych yuanov (7 919 až 10 560 eur). Dizajn je v súlade s väčšinou kompaktných ekonomických áut a vyzerá v poriadku. Inými slovami, dostanete to, za čo zaplatíte. Dojazd je 305 km podľa štandardov NEDC.

BYD E2 je menší elektrický hatchback, ktorý využíva dizajn z drahších a väčších súrodencov v línii BYD. Detaily ako kapacita batérie, dojazd a ceny nie sú v súčasnosti dostupné.

BYD S2 je kompaktné crossover SUV, ktoré vyzerá ako BYD Yuan a zdá sa byť ekonomickou verziou tohto vozidla. Má dojazd 305 km podľa štandardov NEDC a cena v súčasnosti nie je známa.

BYD na 18. ročníku predviedol 23 nových automobilových modelov. Najzaujímavejšími sú však práve hybridné a elektrické modely. Automobilka má sľubne našliapnutú budúcnosť a je už iba na nej, či svoju snahu pretaví do úspechu.

Zdroj: cleantechnica.com. Zdroj fotografií: cleantechnica.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here