Byton, dobre financovaný startup z Číny, sa snaží priviesť tento rok na trh svoje prvé elektrické auto, pričom teraz odhalil prvé fotky interiéru produkčnej verzie auta. Spoločnosť sa rozhodla ostať pri veľmi dlhej obrazovke, ktorá bola odhalená už v pôvodnom prototype.

Ako sme písali predtým, Byton bol založený niekoľkými bývalými výkonnými pracovníkmi z Tesly, BMW a Nissanu. Má niekoľko čínskych investorov, vrátane Tencent Holdings, ktorý je taktiež dôležitým investorom v Tesle.

Minulý rok sa Bytonu podarilo zabezpečiť financovanie vo výške 500 miliónov dolárov (445 miliónov eur), určených na privedenie svojich prvých elektrických vozidiel na trh. Prvým je model K-Byte, elektrický a    autonómny sedan. Druhým je M-Byte, elektrické a autonómne SUV.

Jedným z najvýznamnejších funkcií vozidiel BYTON, aspoň na základe prototypov, je neuveriteľne veľká obrazovka na palube, ktorá má rozmery 49-palcov x 10-palcov. Minulý týždeň spoločnosť odhalila prvé fotky produkčnej verzie M-Byte a potvrdila tak, že ostáva pri obrovskej obrazovke.

 

Ako sa dá vidieť, nejde o jedinú obrazovku na vozidle. Dostupná je taktiež veľká dotyková obrazovka na volante a ďalšia na centrálnej konzole. Okrem obrazoviek, BYTON sľubuje niektoré zaujímavé vlastnosti pre relatívne nízku základnú cenu 45-tisíc dolárov (40 059 eur). Ide hlavne o 71 kWh batériu, ktorá zabezpečí dojazd 250 míľ (402 km), rýchle nabíjanie na 80 % za 30 minút, 200 kW motor na zadný pohon a iné.

V ponuke sú taktiež výkonnejšie verzie oboch vozidiel s 95 kWh batériou, ktorá zabezpečí 325 míľ (523 km) dojazdu a možnosť dvojitého motoru s pohonom na všetky kolesá.

Tento setup s veľkou obrazovkou by bol skvelý pre samojazdiace auto, no Byton sa k tomu ešte nedostal a pri jazde to zrejme bude trochu rušivé. Pokiaľ by mal Byton niečo kompletné spolu s užitočnými používateľskými funkciami, bolo by to užitočnejšie.

BYTON

Byton

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here