Iba deň potom, čo spoločnosť oznámila, že získala 500 miliónov dolárov (425 miliónov eur) na to, aby priniesla svoje elektromobily na trh, BYTON teraz odhalil koncept elektrického a autonómneho sedanu.

Elektrický sedan prichádza potom, čo spoločnosť odhalilaprvé vozidlo, elektrické SUV na CES začiatkom tohto roka. Elektromobil sa nazýva BYTON K-Byte Concept a je súčasť stratégie startupu nazývať svoje produkty, ktoré sú vyrobené na rovnakej platforme s výrazom „Byte“.

Dr. Carsten Breitfeld, výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti to vysvetlil nasledovne:

„Adoptovaním tejto stratégie pomenovania BYTON akceleruje značku našej DNA ako smart zariadenie ďalšej generácie. Nasledovaním prvého modelu, BYTON M-Byte Concept, K-Byte Concept predstavuje prelom v dizajne smart prepojených vozidiel. Mení dizajn tradičných áut, dodáva perfektnú zmes elegancie, štýlu, luxusu a športovosti, pričom predstavuje novú dizajnovú estetiku vo veku zdieľanej mobility a autonómneho jazdenia.“

Tu je niekoľko fotiek, ktoré spoločnosť vydala pri predstavení K-Byte v Šanghaji:

Je to stále koncept vozidlo, keďže skutočný produkčný sedan sa neočakáva najbližšie 3 roky.

Prezident a spoluzakladateľ BYTON Dr. Daniel Kirchert dodal:

Misia BYTON je byť lídrom v ďalšej generácii smart zariadení. K-Byte Concept ukazuje, že môžeme doručiť našu platformu v rôznych tvaroch a funkciách tak, aby sme vyhoveli rôznym životným štýlom. Ďalej, vybudovanie auta na rovnakej platforme ako M-Byte Concept nám umožňuje zjednodušiť a zmenšiť výrobný cyklus. Sme plne sebavedomí, že splníme naše záväzky a doručíme sedan na trh v roku 2021.“

Startup nevydal žiadne informácie o pohone vozidla a namiesto toho sa sústredil na aspekty dizajnu, predovšetkým, čo sa týka autonómnych senzorov.

Vo svojej tlačovej správe napísal, že K-Byte bude mať senzory a bočné kamery, ktoré umožnia bezpečnú autonómnu jazdu, ako aj asistovanie pri parkovaní. Karoséria a dizajn zaručuje aerodynamiku, ktorá zvyšuje výkon auta.

BYTON spolupracuje so startupom Aurora, zameraným na samojazdiace autá, ktorý založili lídri autonómnych programov z Tesly, Google a Uberu. Aurora má pomôcť spoločnosti zabezpečiť plnú autonómnosť áut.

Dizaj auta je v skutku nádherný, až na jednu vec, ktorú ste si už zrejme všimli aj vy: tá čudnosť na streche, ktorá má byť autonómny senzor. V tomto štádiu je však auto iba prototypom, preto to netreba s prehláseniami preháňať. Spoločnosť si skutočne odhryzla veľké sústo a bude mať čo robiť, aby splnila svoje sľuby.

20180602_JOB2_EXT_BTY_Rearlight_01

Zdroj: electrek.co, Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here