Podľa najnovších správ, prezident Cadillacu Steve Carlisle povedal dealerom, že prvý elektrický model značky bude odprezentovaný v apríli tohto roku. Jedinú vec, ktorú zatiaľ vieme je, že ide o “stredne veľký crossover”. 

Takmer pravdepodobne pôjde o elektrický model s batériou a dlhým dojazdom, keďže plug-in hybrid Cadillac ELR a Cadillac CT6 PHV na trhu zlyhali. Predalo sa ich málo. Ako vieme od januára 2019, Cadillac je umiestnený tak, aby viedol elektrifikáciu celého General Motors. Spoločnosť na fotkách predviedla stredne veľký elektrický crossover, ktorý sa ukáže naživo o pár týždňov neskôr.

Dnes luxusná značka Cadillac predáva iba vozidlá so spaľovacím motorom, kde má pomerne mladú ponuku (najstarší model XT4 bol spustený iba pred rokom). Dúfame, že čoskoro sa objavia na trhu modely s batériovým elektrickým pohonom.

“Cadillac žije v dvoch svetoch – v súčasnom so spaľovacím motorom a elektrickou budúcnosťou. Pre dealerov sme odprezentovali víziu pre vužitie príležitostí so súčasným portfóliom. Vstúpili sme do tejto dekády ako značka so spaľovacím motorom. Na konci chceme pôsobiť ako značka s batériovými elektromobilmi, aby sme zmanažovali obe strany naraz,”  povedal Carlisle pre Automotive News.

V minulosti sa tvrdilo, že prvý dedikovaný elektrický model (na BEV platforme) príde na trh v kalendárnom roku 2022. Elektrická verzia nadchádzajúcej generácie Cadillac Escalade sa taktiež čoskoro očakáva, nebude však na rovnakej dedikovanej platforme.

Sme teda zvedaví, čo má značka prichystané na trh, nakoľko konkurencia v segmente neustále rastie a je čoraz viac a viac kvalitnejšia.

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here