Minulý týždeň GM oznámil, že chce mať Cadillac ako svoju hlavnú značku pre elektromobily. Teraz sa podelil o fotky svojho prvého elektromobilu. Nepoznáme však názov, dátum vydania alebo ďalšie vlastnosti. Cadillac tvrdí, že ich budeme poznať bližšie k vydaniu.

Auto využije ďalšiu generáciu „BEV3“ platformy na elektromobily. Platforma je určená na flexibilné využitie pre mnohé typy vozidiel a umožní možnosti pre predný, zadný ako aj pohon na všetky kolesá. Okrem toho GM plánuje vytvoriť niekoľko batériových konfigurácií pre rôzne vozidlá.

Hoci nie je jasné, či každé vozidlo ponúkne rôzny pohon a nastavenie batérie, toto aspoň umožní GM ponúknuť viac elektromobilov v krátkom vývojovom cykly. Toto spoločnosti pomôže reagovať na spotrebiteľský dopyt a aktivitu konkurencie.

Cadillac plánuje využiť všetky výhody svojej elektromobilovej platformy a ponúkne vo svojom crossoveri nový interiér. Elektrický pohon znamená, že auto môže byť vytvorené od základov a využiť výhody, ktoré elektromobilová platforma ponúka. Bez akéhokoľvek tunelu hnacieho hriadeľa alebo veľkého motora pod kapotou budú mať dizajnéri viac voľnosti na pridanie interiérového priestoru a luxusu do auta.

GM robí dobré kroky smerom k elektromobilom, no mohlo by byť i odvážnejšie, aby zabezpečilo svoju budúcnosť. Spoločnosť po Tesle predala viac elektromobilov v USA a za to by mala byť uznaná.

Začať s crossoverom pri prémiovej značke je dobrý spôsob, ako nastaviť zákaznícke očakávania na to, že elektromobily sú luxusné, rešpektované vozidlá, po ktorých ľudia túžia. Crossoveri sú v súčasnosti populárne, takže je to správny trh na vstup.

A čo sa týka fotiek od Cadillac, auto vyzerá dobre. Na rozdiel od iných „weirdmobilov“, ktoré sú predstavené ako koncepty, nový Cadillac sa viac podobá na Jaguár I-PACE. Má športový, „normálny“ dizajn crossoveru, na ktorý ľudia nebudú zízať kvôli neobvyklému dizajnu.

Hoci niektorí vodiči preferujú „čudný“ dizan, ktorý priťahuje pohľady ľudí, väčšina stále chce normálne vyzerajúce auto. Cadillac vyzerá, že trafil klinec po hlavičke a myslíme si, že ho verejnosť prijme pozitívne. Hoci kapota vyzerá byť trocha komplikovaná, no spoločnosť zrejme vie, čo robí.

Okrem fotiek nevieme nič. Auto bude musieť mať aspoň porovnateľné vlastnosti s I-PACE alebo Audi e-tron SUV, aby mohlo byť konkurencieschopné. Potom tu je ešte nadchádzajúci Model Y, ktorý bude dostupný v rovnakom čase ako Cadillac vydá svoj crossover a bude pravdepodobne serióznym vyzývateľom pre všetky autá v tomto segmente.

Čo je však zaujímavé a čudné, GM okrem tohto prezradil, že chystá nový Escalade so spaľovacím motorom. Čo je trochu neobvyklé vzhľadom na to, že Cadillac má byť vedúcou značkou skupiny v elektromobiloch. Prečo má teda pripravenú i alternatívu?

Pokiaľ má byť Cadillac „vedúcou elektromobilovou značkou“, polovičné zaviazanie sa môže viesť k problémovému predaju elektromobilov. Stalo sa to pri modeloch Volt, CT6 a to isté sa deje aj s Bolt.

Aby to mohlo skutočne fungovať, GM sa musí naozaj zaviazať k elektromobilom. Toto je dobrým prvým krokom. Dúfame, že v budúcnosti uvidíme takýchto krokov viac.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here