Vodíkové palivové články možno majú miesto na trhu. To je záver, ktorý vyvodil Chevrolet, keď predstavil vodíkom poháňaný Colorado ZH2 pre vojenské využitie v roku 2016. Teraz spoločnosť plánuje pokračovať v stratégii s vodíkom poháňaným pickupom Silverado ZH2.

Pickup sa objavil na stránke spoločnosti potom, čo bolo predstavené na tohtoročnom mítingu Asociácie americkej armády.

„Silverado ZH2 je koncept a je na webstránke GM Defense, pretože bolo predvedené na AUSA 2018,“ tvrdila hovorkyňa GM pre Motor Authority. Keďže je to vojenský koncept, GM nevydalo žiadne vlastnosti konceptu pre verejnosť.

Vojenskí plánovači majú radi vodíkové nákladiaky, pretože sa môžu použiť ako stacionárny zdroj energie, majú dlhý dojazd, dokážu rýchlo doplniť palivo a majú nižšiu teplotu. Vojaci môžu dokonca piť vodu z koncovky výfuku.

Tento koncept vyzerá ako koncept ťažkej verzie Silverado s modifikovanou korbou s krátkymi bočnými okrajmi, zadnými dverami typu stodoly a horizontálnymi koncovými svetlami, ktoré sú umiestnené pod nimi. Menší Colorado ZH2 je modifikovaný pickup, ktorý má na zadnej korbe vodíkové nádrže, čím necháva iba malý priestor pre ďalší materiál. Založiť vojenský palivový pickup na väčšom Silverado môže vyriešiť tento problém.

Zdroj: greencarreports.com. Zdroj fotografií: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here