Ešte pred odhalením novej 2020 Chevy Corvette C8 v júli 2019 kolovali na internete správy o hybride a elektrickej verzii. Tieto správy sa ešte viac potvrdili potom, čo niekoľko hodín po odhalení člen tímu naznačil možnosť určitej elektrifikácie.

V auguste sa objavili fotky Corvette s kamuflážou s čudnou šnúrou visiacou z kapoty. Teraz nové fotky zobrazujú ďalšiu Corvette s nezvyčajným príslušenstvom, ktoré naznačuje určitú formu elektrickej asistencie.

Nové fotky zobrazujú kábel vysiaci z kapoty, hneď vedľa tlačidla v tvare T, ktoré je pravdepodobne núdzovým vypínačom. Hoci je nejasné, že toto je konečná pozícia pre elektrickú zásuvku, ktorú bude potrebovať v budúcnosti, správy naznačujú, že ak GM elektrifikuje Corvette, urobí to s motorom v prednej časti. To by znamenalo pre auto pohon na všetky kolesá.

Fotky nezobrazujú žiadne iné zmeny a automobil nevyzerá inak ako štandardná verzia 2020 Corvette Stingray s balíkom ZS1. Nie je jasné, či sa elektrický motor spáruje so súčasným motorom s objemom 6,2 litra. Fotograf však poznamenal, že zvuk výfuku znel ako šesťvalcový motor.

Ďalšie zdroje naznačujú, že tento model bude podobný so Stingray, zatiaľ čo bude ponúkať hybridný výkon. Existujú správy, že Chevy spojí elektrický motor s dvojitým, turbom preplňovaným 5,5-litrovým osemvalcom, ktorý vyprodukuje celkový výkon 1000 koní (745 koní).

Otázka je kedy, a nie či, sa Corvette dočká elektrického pohonu. V decembri sa hlavný inžinier Tadge Juechter vyjadril, aká realita čaká značku. GM plánuje vyrábať iba bezemisné vozidlá. To bude zahŕňať i Corvette, pokiaľ ju GM bude chcieť predávať ďalej.

Elektrifikovať Corvette si bude vyžadovať viac, než len pridať batérie a motor. Inžinieri musia zaručiť, že zvýšenie výkonu a výkonu preváži nad váhou elektrického motora a akumulátora. Musíme si počkať na ďalšie detaily, ktoré budú oficiálnymi od automobilky.

Zdroj: motor1.com. Zdroj fotografií: motor1.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here