Elon Musk mal ešte „jednu vec“ počas večera, kedy odhalil nový elektrický pickup Tesla Cybertruck. Výkonný riaditeľ oznámil, že Tesla vyrobí elektrickú štvorkolku s názvom Cyberquad, ktorú pri predstavení na pódiu naložili do elektrického pickupu a zapojili do nabíjania.

Keď Tesla oznámila Tesla Semi v roku 2017, Musk prekvapil publikum na štýl Steva Jobsa s „ešte jednou vecou“. Tým bola nová generácia Tesla Roadster, ktorá bola na pódiu po prototype Tesla Semi.

V podobnom štýle takéhoto prekvapenia výkonný riaditeľ Tesly odhalil prototyp elektrickej štvorkolky, s ktorou profesionálny šofér vyliezol na korbu elektrického pickupu Cybertruck. Médiám sa podarilo zachytiť iba kúsok z Cybersquad. Má ohromujúci dizajn s futuristickými prvkami, podobne ako Cybertruck.

Cyberquad

Po vylezení na Cybertruck Tesla zapojila štvorkolku do elektrických zásuviek (110 voltov/220 voltov) na palube Tesla Cybertruck. Znamená to, že zatiaľ čo je štvorkolka na korbe Cybertruck, môže sa nabíjať.

Automobilka neodhalila žiadne detaily ohľadom elektrickej štvorkolky, ani plánu či ju začne vyrábať. Avšak, Tesla na rozdiel od iných spoločností nemá vo zvyku odhaliť prototyp bez plánu vyrábať ho. To potvrdil aj Musk na Twitteri, že si zákazníci budú môcť objednať elektrickú štvorkolku.

Cyberquad

Štvorkolka by tak bola kompletne nový produkt pre automobilku. Musk v minulosti tvrdil, že Tesla nikdy nevyrobí elektrický motocykel, pretože s ním má zlú skúsenosť a myslí si, že sú príliš nebezpečne. Hoci štvorkolka nie je motocykel, Tesla sa k nemu priblížila.

Dúfame teda, že sa štvorkolka Cyberquad bude naozaj vyrábať, pretože vyzerá úžasne. Je možné, že zo začiatku bude vyrábaná iba v malom množstve a dostupná pre kupcov Tesla Cybertruck ako bonus pre prvých adaptérov. Perfektne totiž pasuje k nákladiaku. Na základe ceny a vlastností Cybertruck by Tesla kľudne mohla byť konkurencieschopná s tradičnými štvorkolkami.

Cyberquad

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here