Ducati je známe pre svoje pôsobivé dedičstvo dizajnu. Talianska motocyklová značka často viedla priemysel v rámci dizajnu štýlových športových motoriek. Teraz sme získali pohľad na prvý potenciálny koncept elektrickej motorky. A možno budete prekvapený, ako dobre pasuje do zostavy Ducati.

Ducati smeruje k elektrickým motocyklom

Ducati netají svoje ambície v rámci elektrických motoriek. Začiatkom tohto roka výkonný riaditeľ Claudio Domenicali potvrdil, že spoločnosť už pracuje na svojom prvom elektrickom vozidle. Na evente Motostudent v Španielsku, výkonný riaditeľ Ducati publiku povedal:

„Budúcnosť je elektrická, nie sme ďaleko od začatia sériovej produkcie.“

Zatiaľ, čo usudzujeme, že to znamená elektrickú motorku, Ducati minulý týždeň prekvapilo odvetvie, keď oznámilo, že uzatvorilo partnerstvo s Vmoto na výrobu elektrického skútra Super SOCO CUx.

A to nie je ani prvé elektrické vozidlo s dvomi kolesami. Minulý rok na motocyklovej výstave 2018 EICMA Milan Motorcycle Show spoločnosť predviedla elektrický bicykel.

To všetko sú však teasy na ceste smerom k skutočnej elektrickej motorke Ducati. A v súlade s tou témou je tu ešte jeden tease: potenciálny dizajn pre prvú elektrickú supermotorku.

Je toto prvá elektrická motorka Ducati?

Tieto nové koncepty elektrickej motorky Ducati ukazujú, ako môže značka vyvinúť prvý skutočný elektrický motocykel, zatiaľ čo zdá poctu dedičstvu Ducati. Dizajnér Aritra Das ukázal to, čo vyzerá byť ako Ducati Elettrico. Motorka sa náramne podobá na ďalšie motorky, ako napr. Ducati Panigale, nefalšovanú športovú motorku.

Zatiaľ, čo nie sú žiadne plány ohľadom plánov Ducati pre elektrický pohon, koncepty ukazujú potenciál toho, ako môže byť motorka vybavená. Plne vybavené Elettrico zahŕňa jednostranný otočný podvozok s ofsetovým mono-šokom, motor so stredným závesom, reťazový prevod, obrátenú prednú vidlicu a Brembo brzdy. Množstvo z toho je štandardom na súčasných motocykloch Ducati.

Je dôležité pamätať si, že Elettrico existuje iba na týchto záberoch a nie je garantované, že motorka bude vyzerať takto. Ak však vezmeme výkonného riaditeľa za slovo, nebudete prekvapený, ak uvidíme takúto motorku za niekoľko nasledujúcich rokov.

 

Ak sa spýtate nás, tieto koncepty vyzerajú celkom pekne. Zaobišli by sme sa aj bez umelých falošných palivových nádrží, hoci stále potrebujeme niečo, do čoho si oprieme kolená, bez ohľadu na to, či je to benzínová alebo elektrická motorka. Okrem toho je dizajn v skutku dobrý. Elettrico je elektrická motorka a zároveň motorka od Ducati.

Množstvo značiek zápasí práve s touto rovnováhou. Curtiss sa stalo plne elektrickým a dokonca si i zmenilo názov, čím umožnili čerstvý štart v nových dizajnoch elektrických vozidiel. Model LiveWire od Harley Davidson spravil slušnú prácu v pocte dizajnu spoločnosti, no nevyzerá ako iné modely Harley. Na tom však nie je nič zlé, je to len malá poznámka.

Dokonca dizajnérovi odpustíme aj spojku, ktorú na nej zanechal, ak to je súčasťou dedičstva. Po prípade očakáva elektrické Ducati s manuálnym prevodom. Nešlo by o prvú elektrickú motorku s 6-miestnou prevodovkou.

Toto Ducati vyzerá rovnako dobre ako akákoľvek iná motorka, ktorá vyšla z továrne spoločnosti, zatiaľ čo má čistý a tichý pohon. Inžinieri a dizajnéri spoločnosti snáď dávajú pozor, pretože toto je spôsob ako uviesť motocyklovú značku do 21. storočia.

Ducati Elettrico

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here