Po odvážnom vyhlásení z minulého týždňa, že Volkswagen bude mať do roku 2020 elektromobily rovnako dobré ako Tesla a ešte k tomu za polovičné ceny, automobilka neprestáva prekvapovať. Teraz Bloomberg tvrdí, že Volkswagen môže predstaviť dvojdverový elektromobil za dostupnú cenu. Keďže však ide iba o dvojdverové auto, nemalo by to byť konkurenciou pre Model 3.

V súčasnosti je z elektrickej rady I.D. naplánované najbližšie „Neo“ na rok 2020. Jeho cena sa má údajne pohybovať okolo 30-tisíc dolárov (26-tisíc eur) a príde s troma nastaveniami batérie. To by však nesedelo s tvrdením výkonného riaditeľa automobilky, že „do roku 2020 elektromobily budú rovnako dobré ako Tesla za polovičnú cenu“.

Predchádzajúce správy tvrdili, že Neo bude o niečo dlhšie ako VW Golf, čím bude v rovnakom segmente. Dnes zas Bloomberg tvrdí, že Volkswagen predstaví dvojdverový elektromobil za cenu okolo 18-tisíc eur a bude dostupný niekedy po roku 2020.

Táto cena by bola bližšie k polovici cene Modelu 3, ponúkala by však niečo úplne iné. Ani Neo nebude v rovnakom segmente ako Model 3. Taktiež stojí za zmienku, že Tesla Model 3 bude v roku 2020 stáť 35-tisíc dolárov (30 931 eur), ako základný model vojde do produkcie niekedy v roku 2019. Takže „polovičná cena“ bude v skutočnosti iba dvojtretinová.

V podstate môžeme čakať menšie auto než Chevy Bolt s pravdepodobne menšou batériou a dojazdom za 18-tisíc eur. Škoda, že už na Slovensku nie je možné uplatniť dotáciu, čo by auto urobili ešte viac konkurencieschopným.

Volkswagen taktiež plánuje predávať 200-tisíc týchto dvojdverových vozidiel, pričom väčšina z nich bude vyrábaná v nemeckom Emden. Nemecká automobilka vie okolo seba vyvolať veľký hype, no doposiaľ nič nepredviedla.

Pamätáte si ešte, keď Volkswagen tvrdil, že bude najväčším výrobcom elektromobilov v roku 2018? Možno by to chcelo viac investícii do áut a menej do tlačových správ.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here