Nemecký startup e.Go, ktorý začal predávať mestský elektromobil za 15 900 eur, oznámil, že pracuje na novom elektromobile, založenom na modulárnej platforme Volkswagenu.

Nemecká automobilka pritom vychvaľuje svoju platformu už nejaký ten čas. Tvrdí, že umožní vytvoriť množstvo nových elektromobilov, ktoré prídu na trh v rámci všetkých značiek Volkswagen Group počas tohto roka. Minulý mesiac spoločnosť taktiež oznámila, že chce, aby aj ďalšie automobilky použili jej platformu.

Na Ženevskom autosalóne Volkswagen a e.GO oznámili, že vytvorili partnerstvo na prvé elektrické auto tretej strany, ktoré využije túto platformu.

Profesor, Dr. Günther Schuh, výkonný riaditeľ e.GO Mobile AG, to okomentoval nasledovne:

„Sme veľmi radi, že nám Volkswagen Group ponúkla túto spoluprácu. Môžeme prispieť k agilnému produktovému vývoju e.GO. Našou silnou stránkou je vytvárať vozidlá malých sérii založených na vytláčaných hliníkových priestorových rámoch. A MEB platforma nás urobí rýchlejším, robustnejším a nákladovo efektívnejším.“

Dr. Herbert Diess, výkonný riaditeľ Volkswagen AG, okomentoval oznámenie nasledovne:

„Naše modulárne priečne sady nástrojov sa osvedčili ako experti na platformu. Cez 100 miliónov našich vozidiel je založených na konkrétnej platforme. S MEB platformou teraz transformujeme tento úspešný koncept na elektrickú éru a otvárame ho pre ďalšie automobilky.

MEB sa ustáli ako štandard pre e-mobility. Na základe MEB budeme vytvárať individuálnu mobilitu, neutrálnu od oxidu uhličitého, ktorá bude bezpečná, pohodlná a dostupná pre čo najviac ľudí. MEB dokonca vytvára možnú aj najviac nákladovo efektívnu produkciu emočné malých sérii vozidiel ako ID. BUGGY. Som nadšený, že sa e.GO stalo prvým partnerom, ktorý použije našu elektrickú platformu ako základ pre spojene definovaný projekt vozidiel.“

Nepotvrdilo sa, či e.GO využije platformu, aby priviedol malé mestské vozidlo na trh, alebo či plánuje vytvoriť úplne nové vozidlo na platforme.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here