Vyzerá to, akoby GM ohlásil, že prinesie späť značku Hummer a urobí modely úplne elektrickými. Oznámenie sa má uskutoční počas eventu „Big Game“ 2. februára v podobe reklamy, ktorá bude zahŕňať Lebrona Jamesa.

Aj keď spôsob, akým GM oznamuje, môže byť prekvapením, skutočnosť, že to robia, nie je. V novembri sa objavili správy, v ktorých sa hovorilo, že spoločnosť GM by to urobila len na základe informácií od spoločnosti LMC Automotive. LMC Automotive je spoločnosť, ktorá predpovedá plány automobilového priemyslu zhromažďovaním dôverných informácií a informácií z odvetvia, takže sme si mohli byť celkom istí, že majú svoje fakty správne.

Okrem Hummeru plánuje GM vyrobiť elektrické varianty GMC Sierra a Cadillac Escalade, všetky vo svojom výrobnom závode Detroit-Hamtramck. Čo to znamená pre trh s elektrickými pickupmi? Ako to ovplyvní nadchádzajúce elektrické vozidlá ako Rivian R1T, Bollinger B1 a Tesla Cybertruck?

Rivian je ďalším hráčom na trhu, ktorého treba brať vážne

Tesla Cybertruck skutočne niečo dokázala a vytvorila na trhu rozruch aký sme doposiaľ nevideli, kedy za menej ako týždeň nazbierala štvrtinu milióna rezervácií. Hummer však nie je nijako zanedbaný, a ak to GM urobí dobre, mohli by mať skutočne presvedčivú odpoveď na Tesla vozidlo pripravené na apokalypsu, ala Blade Runner.

Tesla Roadster vyvolala značný rozruch

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here