Nie je žiadnym tajomstvom, že Ford pracuje na dedikovanom elektrickom vozidle, s dizajnom, ktorý bude inšpirovaný modelom Mustang. Pôjde o model, ktorý môže byť kľúčovým (a kontroverzným) pre značku. Prvý pohľad na vozidlo získame pred koncom tohto roka, hoci pôjde o koncept auto.

Naplánované na predaj v roku 2020 alebo 2021, značka tvrdí, že bude mať ducha ikonického muscle auta a bude skutočným rivalom Tesla Model Y. Autocar si myslí, že bude vyzerať takto:

Nový model zatiaľ nemal žiadne oficiálne pomenovanie, hoci sa Ford údajne zbavil pôvodného označenia „Mach 1“. Dôvodom bol silný verejný názor proti použitiu brandingu, ktorý bol historicky rezervovaný pre Mustangy. Spoločnosť si však nedávno zaregistrovala názov „Mach-E“, čo by bol perfektný názov pre auto.

Nové auto bude vytvorené Fordom od základov, s novou platformou, ktorá umožní zadný pohon a pohon na všetky kolesá. Bude hlavným autom elektrifikačného plánu Fordu, pod ktorým si budú môcť európski zákazníci vybrať hybrid, plug-in hybrid alebo plne elektrickú verziu každého nového modelu.

Emma Bergg, manažér komunikácie pre elektrické vozidlá Ford, tvrdí, že spoločnosť nekomentuje špekulácie ohľadom svojich budúcich produktov. Očakáva sa však, že koncept auto príde so základným dizajnom pre nasledujúce produkčné elektrické vozidlo. Model, ktorý je zobrazený na fotke, si požičia z dizajnu veľa od Mustangu. Je však nepravdepodobné, že bude uvedený pod značkou Mustang.

Batériovo elektrický crossover bude údajne ponúkať dve batériové možnosti, pričom väčšia batéria umožní dojazd viac než 370 míľ (595 km) na jedno plné nabitie. Očakáva sa, že výkon modelu bude v súlade so športovým vzhľadom.

Zatiaľ, čo to vyzerá tak, že budeme mať ideu budúceho dizajnu tohto elektrického auta na konci tohto roka, nečaká sa, že uvidíme konečný produkt skôr než v roku 2020 a hotové auto zákazníkom až v roku 2021. Pri športových úvahách a štedrej veľkosti, očakávame, že cena bude na úrovni Chevrolet Bolt alebo Nissan Leaf, ktorá začína na 36 620 dolároch (32 837 eur) a 36 130 eur.

Mustang

Zdroj: autocar.co.uk. Zdroj fotografií: autocar.co.uk

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here