Ford Mustang sa stane elektromobilom, no na trh ho neprivedie Ford. Dobre vyzerajúci Mustang, ktorý má interiér inšpirovaný Teslou, bude mať debut v anglickom Goodwood začiatkom nasledujúceho mesiaca. Za vozidlom stojí anglický startup Charge a nejde o konverziu.

Charge využíva oficiálne licencované súčiastky patriace Mustangu zo 60-tych rokov a pomocou z nich vytvára elektromobily. Po prvýkrát sme o elektrickom Mustangu napísali minulý rok, keď spoločnosť vydala prvé fotky a oznámila jeho vlastnosti.

Výkon zahŕňa 64 kWh batériu, 300 kW elektrický motor a systém DC rýchleho nabíjania, ktorý podporuje nabíjanie s 50 kW výkonom. Charge tvrdí, že sa bude môcť nastaviť na zadný pohon alebo predný pohon a bude môcť doručiť krútiaci moment motora 1200 Nm a krútiaci moment kolies 7500 Nm. Akcelerácia z 0-100 km/h sa môže dosiahnuť iba za 3,09 sekundy.

Zatiaľ, čo 64 kWh je významne väčšia energetická kapacita pre vozidlo takejto veľkosti, dojazd bude iba 200 km. Dôvodom bude pravdepodobne aerodynamický výkon staršieho dizajnu muscle auta. Keď ide o dizajn, na fotkách môžeme vidieť, že Charge skutočne zložilo poklonu tomuto klasickému americkému autu:

Taktiež však vyzdvihli fakt, že ide o moderný elektromobil a nie konverziu, čo znamená, že príde s množstvom technológie. Interiér sa zdá byť inšpirovaný Teslou Model S, kde môžeme vidieť veľkú vertikálnu obrazovku:

Keď sa vozidlo oznámilo minulý rok, startup tvrdil, že plánuje vyrobiť iba 499 kusov, ktoré budú stáť 200-tisíc libier (223 811 eur). V súčasnosti ho uvádzajú na svojej webstránke za cenu 300-tisíc libier (335 717 eur). Prototyp bude vystavený po prvýkrát na Michelin Supercar Paddock na Festivale rýchlosti v Goodwoode (Goodwood Festival of Speed) vo Veľkej Británii v prvom týždni júla.

Tu je video vozidla vo vývoji, kde môžete vidieť, že zmenili pohon zo všetkých kolies na zadný pohon a aktivovali „burnout režim“:

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here