Elektrický SEAT Mii a elektrický LEON

SEAT odhalil plne elektrický Mii koncept na Mobile World Congress 2017 v Barcelone, a teraz sa ho spoločnosť rozhodla premeniť na realitu.

Seat Mii – elektrické mestské vozítko bude zahájené v roku 2019

Šéf Seatu Luca de Meo síce nepovedal priamo, že nasledujúce oficiálne vozidlo bude Mii city car, avšak, naznačil, že by to tak malo byť. Zároveň jedným dychom dodal, že toto autíčko bude mať najväčší zmysel v meste.

Automobilka zároveň naznačila, že vo veľmi krátkom časovoom slede by mal za modelom Mii nasledovať and elektrický Leon. Toto ale nie je žiadne prekvapenie odkedy automobilka ukázala hybridný elektrický prototyp.

Koncept e-Mii bol odhalený v roku 2016, a môže ponúknuť predstavu o čom uvažuje automobilka. Koncept zdieľa mnoho dielov s Wolkswagenom e-UP, ktorý sa spolieha na elektrický motor s výkonom 81 koňských síl a dojazdom 160 km.

Leon zatiaľ nebol oficiálne ohlásený, ale Luca de Meo povedal, že to bude „veľké ako Leon“. Takže pravdepodobne vačší hatchback, niečo podobné konceptu IBE.

Koncept Seat IBE
Koncept Seat IBE

Leon by mal zdieľať niektoré komponenty s VW e-Golf. Hlavný konkurent e-Golf zo svojho motora vytlačí 134 konských síl a je vybavený 35.8 kWh lithium-iónovou batériou.

Seat sa neplánuje zastaviť len pri týchto dvoch modeloch. Do roku 2020, krátko po modeloch Mii a Leon sa automobilka púšťa do noveho modelu.

Do úvahy prichádza SUV, športové auto, alebo kabriolet. Najpravdepodobnejšia  a zároveň aj najreálnejšia možnosť vzhľadom k vyjadreniam Luca de Meo je SUV podobné Volkswagenu T-Roc. Vyjadril sa, že elektrický crossover / SUV prichádza do úvahy, ale viac sa dozvieme do odhlalení benzínového Seatu Arona v decembri tohto roka.

Zdroj: insideevs.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here