V novej ére elektrických áut nie je žiadnym prekvapením, že každá automobilka predáva, alebo začne čoskoro predávať elektrický model. Fordu nie je tento trend cudzí a chce kapitalizovať na rastúcom segmente crossoverov a SUV, ako aj na svojej ikonickej značke Mustang.

O čo ide?

V januári 2018 Ford oznámil, že spustí nový elektrický crossover, ktorý bude inšpirovaný Mustangom. Bolo oznámené, že sa volá Mach1, no fanúšikovia reagovali negatívne a prinútili Ford, aby si rozmysleli svoje rozhodnutie. Na verejnosti nie je veľa oficiálnych informácií, no odhalené fotky poskytli dobrý prehľad o tom, čo môžeme čakať. Taktiež bolo potvrdené, že Lincoln získa svoju vlastnú verziu elektromobilu, ktorý bude mať pravdepodobne iný tvar.

Mustang

Ako vyzerá?

Počítačové vykresľovanie naznačuje, že Mustangom inšpirované SUV bude mať uhladený a športový dizajn. Avšak, špionážne fotografie zobrazujúce produkčnú karosériu naznačujú, že celkový tvar bude o niečo väčší, s dlhým predným previsom a krátkym zadným previsom.

Mustang

Zakamuflované auto toho príliš neukázalo, no aspoň vieme základné tvary, kedy je približne rovnako veľké ako Ford Edge. Nenechajte sa však zmiasť kamuflážou. Čierne časti sú fasáda, ktorá má ukryť oveľa uhladenejší tvar kupé. Ignorujte taktiež nevýrazné kolesá a zadné svetlá.

Čo je pod kapotou?

To je zákerná otázka. Všetko, čo naozaj vieme je, že pod kapotou bude elektrický pohon. Usudzujeme, že Ford dodá modelu dvojitý motor pre pohon na všetky kolesá, no to doteraz nebolo potvrdené.

Mustang

Čo Ford oznámil je, že elektrické SUV bude schopné dojazdu 484 kilometrov. Roadshow odhalil, že európska webstránka zameraná na detaily nadchádzajúcich vozidiel Fordu uvádza dojazd 595 km, no to je na základe WLTP štandardov. V hre je taktiež výkonná verzia.

Hoci to ešte nebolo potvrdené, je tu šanca, že Ford ponúkne rozdielne verzie batérie pre model inšpirovaný Mustangom. Čo sa týka batérii, očakávame lítium-iónové batérie, čo však nie je oficiálne potvrdené.

Mustang

Kedy ho uvidíme?

To je taktiež komplikované. Očakáva sa, že Ford predvedie ukážku modelu nasledujúci mesiac a nedávne správy špekulovali, že na autosalóne v Los Angeles uvidíme koncept, alebo dokonca produkčné vozidlo. Ford správy nepotvrdil a napísal iba „nemáme pre verejnosť žiadne správy ohľadom autosalónu v Los Angeles“.

O crossoveri sa však určite dozvieme viac v nasledujúcich týždňoch. Objednávky by mali začať niekedy v nasledujúcom roku a produkcia sa pravdepodobne uskutoční v mexickom závode v Cuautitlan. Doručenia začnú až v druhej polovici roku 2020.

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here