Počas konferenčného hovoru ohľadom finančných výsledkov Tesly za 3. kvartál sme získali ojedinelú novinku o Modelu Y, elektrickom crossoveri spoločnosti. Výkonný riaditeľ Elon Musk prezradil, že schválil produkciu prototypu pre Model Y, ktorý je naplánovaný na rok 2020.

Počas posledného roku Musk hovoril tom ako automobilka plánuje zmeniť svoje zameranie z Modelu 3 na Model Y akonáhle vyrieši všetky problémy spojené s produkciou Modelu 3. Ten deň už čoskoro príde a výkonný riaditeľ Tesly prezradil, že automobilka spravila progres s Modelom Y.

Musk dal zelenú výrobe ešte pred odhalením vozidla, ktoré je naplánované pre marec 2019. Keď Tesla odhalila Model 3 v marci 2016, stále išlo o ranný alfa prototyp a vozidlo prešlo niekoľkými zmenami pred začiatkom výroby.

So schválením prototypu Modelu Y na výrobu môžeme čakať, že sa nebude príliš odlišovať od výsledného produktu, ktorý bude odhalený nasledovnú jar. Produkcia je stále naplánovaná pre rok 2020.

Očakáva sa, že Model Y bude crossover verzia Modelu 3 s podobným dojazdom a funkciami, avšak ako vyššie vozidlo. Jedným z najväčších tajomstiev doposiaľ je informácia o tom, kde bude vozidlo vyrábané. Tesla plánuje výrobu v Gigafactory 3 v Číne, avšak výsledný výstup bude určený pre čínsky trh.

Pre ďalšie trhy ako USA je v súčasnosti nejasné, kde bude vozidlo vyrábané, avšak nová továreň v Číne je menej pravdepodobná, keďže vozidlo príde za menej ako 2 roky.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here