Nová Gigafactory 4 Tesly bude vybudovaná v oblasti Berlína. Oficiálne to potvrdil Elon Musk. Automobilka sa tu bude sústrediť na výrobu Modelu Y, produkciu batérií a pohonného ústrojenstva.

Elon Musk oficiálne potvrdil, že Tesla vybuduje Gigafactory 4 v priemyselnom parku GVZ Berlin-Ost Freienbrink. Nachádza sa v blízkosti nového letiska a buduje sa už niekoľko rokov. Po oznámení na ceremónii Golden Wheel, Musk na Twitteri pridal niekoľko nových detailov o továrni.

Výkonný riaditeľ tvrdí, že Tesla tu bude vyrábať „batérie, pohonné ústrojenstvo a vozidlá, pričom začne s Modelom Y“ v Nemecku:

S továrňou vo Fremonte a s Gigafactory 3 v Šanghaji, ktorá po prvýkrát vyrobila vozidlá Modelu 3, Gigafactory 4 bude prvou továrňou automobilky, ktorá sa bude sústrediť na produkciu Modelu Y, ktorá má začať vo Fremonte v nasledujúci rok.

Začiatkom tohto roka Musk povedal, že očakáva začiatok výstavby Gigafactory 4 v nasledujúcich 12 až 18 mesiacoch, pričom bude plne funkčná do konca roka 2021.

Toto dáva zmysel. Fremont je schopný produkcie 6-tisíc kusov Modelu 3 týždenne, Gigafactory 3 v Šanghaji pridá ďalších 3-tisíc kusov. To uvoľní produkčné kapacity pre Fremont, ktoré boli určené pre Čínu a ďalšie trhy, ako je Európa.

Tesla začína iba teraz so zavádzaním produkčnej kapacity Modelu Y, takže s ním môže začať v novej továrni. Musk taktiež v kuse tvrdí, že Model Y bude mať oveľa vyšší dopyt než Model 3. Sme zvedaví na Gigafactory 4, pretože bude dýchať na krk nemeckým automobilkám.

Tesla je na trhu dobre umiestnená pre vybudovanie efektívnej Gigafactory v Nemecku. Vďačiť za to môže výrobnej skupine spoločností, ktoré sa sformovali z akvizície Grohmann, ktorá je taktiež umiestnená v krajine.

Musk taktiež spomenul, že „batérie“ budú vyrábané v továrni bez potvrdenia, či pôjde o batériové články, čo je však pravdepodobné. Bude to zaujímavý rok pre Teslu v Európe.

 

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here