Extreme E sú pripravované preteky, do ktorých sa zapoja elektrické SUV súťažiace v extrémnych podmienkach po celom svete. Teraz nám organizácia poskytla prvý pohľad na svoje vozidlá. Začala s odhalením Odyssey 21.

Predstavené na Goodwood Festival of Speed, (Festival rýchlosti v Goodwoode), Odyssey 21 je skutočné monštrum. Vážiace 1650 kg, je to elektrické SUV s výkonom 550 koní, ktoré zvládne akceleráciu z 0-100 km/h za 4,5 sekúnd a môže to robiť pri stúpaniach až do 130 %.

Odyssey 21 bude vyrábať firma Spark Racing Technology s batériou od Williams Advanced Engineering. Využíva trubicový rám z oceľovej zliatiny vystužený nióbom, so zvýšeným zavesením a obrovskými terennými kolesami. Pneumatiky bude dodávať Continental.

Nedávno dokončený prototyp Odyssey 21 je považovaný za základný model vozidla pre preteky Extreme E. Preteky poznamenali, že „tímy budú môcť testovať a vyvíjať svoj vlastný pohon a vybrané oblasti karosérie, ako je kryt motora, predné a zadné nárazníky, bočné kryty a svetlá v snahe replikovať modely každodenných áut.“

Testovanie prototypu začne v septembri, pričom 12 áut od Spark Racing Technology bude dodaných do marca 2020. Skupinové testovanie začne krátko potom s otváracími pretekmi vo Formuly E, ktoré sa očakávajú začiatkom roka 2021.

Alejandro Agag, zakladateľ a výkonný riaditeľ Formuly E povedal:

Extreme E-SUV ODYSSEY 21 nie je nič, čo sme doposiaľ mohli vidieť v motoršporte. Najmodernejšia technológia našich partnerov vo vedúcom odvetví zapojených do dizajnu a konštrukcie vyústila v ohromujúce auto. To je schopné najvyšších výkonov v najdrsnejších a najrozličnejších prostredí na planéte. Kombinácia najväčšej konkurencie a vysoko náročných prostredí bude taktiež významnou šancou pre výskum a vývoj pre výrobcov, čím budú poháňať ďalšie pokroky v udržovanej mobilite.

Agag sa taktiež vyjadril k závodným oblastiam pre sériu Extreme E, ktorá začne v roku 2021:

Či už ide o Arktídu, amazónsky prales, Saharu alebo ostrovy v Indickom oceáne, toto auto preukáže schopnosť E-SUV nielen pre entuziastov motoršportu, ale taktiež pre spotrebiteľov, ktorí chcú spraviť niečo pre planétu tým, že si vyberú elektrické SUV.

Extreme E vydalo niekoľko fotiek Odyssey 21, spolu s videom.

Extreme E Extreme E

Všetko o Odyssey 21 je skvelé. Je to monštrum. Sledovať vozidlá počas toho, ako sa dostávajú skrz extrémny terén môže konečne vyvrátiť akékoľvek pochybnosti o tom, že elektrické autá sú slabšie a menej kvalitné ako ich ekvivalenty so spaľovacím motorom.

Nápad Extreme E priniesť preteky do rôznych oblastí, ktoré sú ovplyvnené klimatickými zmenami je taktiež skvelý spôsob ako zvýšiť povedomie a zlepšiť snahu o záchranu životného prostredia. Nevieme sa dočkať toho, ako sa spustia preteky Extreme E v roku 2021.

#racefortheplanet

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here