Faraday Future oznámil, že získal investíciu 225 miliónov dolárov (200 miliónov eur) z americkej obchodnej banky Birch Lake Associates, aby dokončil vývoj svojho elektromobilu FF 91 a predstavil ho na trh.

Dve tretiny (takmer 133 miliónov eur) budú použité na zaplatenie dodávateľov. Spoločnosť sa k tomu vyjadrila nasledovne:

V spolupráci s novým finančným partnerom Birch Lake Associates, obchodnou bankou, ktorá investuje intelektuálny a finančný kapitál do podcenených, no vysoko potenciálnych spoločností, FF vytvorilo finančný program na podporu nedokončených projektov.

Investícia v hodnote 225 miliónov dolárov (200 miliónov eur) pozostáva z seniórneho zabezpečeného financovania v hodnote 75 miliónov dolárov (67 miliónov eur) a programu dôvery dodávateľov v hodnote 150 miliónov dolárov (133 miliónov eur).

Program dôvery dodávateľov bol vytvorený s podporou Birch Lake na poskytnutie väčšieho sebavedomia pre kľúčových dodávateľov FF a získanie záväzkov na podporu naplánovaného spustenia FF91. Ako súčasť dodávateľského programu, Birch Lake taktiež poskytlo financovanie FF pre vyplatenie predchádzajúcich záväzkov pre približne 60 % dodávateľov, vrátane menších dodávateľov, ktorým sa dlží menej ako 20-tisíc dolárov (17 786 eur).“

Faraday Future optimisticky naznačuje širší plán v „pokračovaní vývoja masovo orientovaného FF81 pre spustenie v roku 2021“. Ďalšie pozitívne správy sú, že „FF vyriešilo všetky predchádzajúce spory s veľkými akcionármi, čím sa spoločnosť dostala do pozície značného zvýšenia kapitálu v roku 2019.“

Plán pre blízku budúcnosť je získať 1,25 miliardy dolárov (1,11 miliardy eur) s pomocou novo najatého finančného poradcu Stifel Nicolaus & Co.

„Spoločnosť je v kontakte s ďalšími investormi, ktorí vyjadrili záujem v spoločnosť a očakáva, že súčasné programy získavania kapitálu sa dokončia v treťom kvartáli tohto roka. Kontakt s investormi je viazaný k úspešnému využitiu talentu vášnivých tvorcov z technológie a automobilového priemyslu na prinesenie prémiových, prepojených elektromobilov na trh.

Spoločnosť, v spolupráci s Houlihan Lokey, nezávislým poradcom určeným na určenie hodnoty, určila hodnotu technológie v rámci duševného vlastníctva na cenu 1,25 miliardy dolárov (1,11 miliardy eur).“

Nezávisle, v marci FF podpísala dohodu o joint venture s The9 Limited, ktorý môže viesť k financiám v hodnote 600 miliónov dolárov (533 miliónov eur):

„Minulý mesiac spoločnosť podpísala dohodu pre joint venture so spoločnosťou The9 Limited. The9 prispeje s kapitálom v hodnote 600 miliónov dolárov (533 miliónov eur) a FF prispeje s právami na používanie pre kúsok pozemku v Číne pre výrobu elektromobilov.

FF taktiež poskytne joint venture exkluzívnu licenciu na výrobu, predaj a distribúciu modelu Faraday Future V9 a ďalších potenciálnych automobilov v Číne, každé v rámci splnenia určitých podmienok. Očakávaná ročná produkcia joint venture je 300-tisíc áut a prvé predprodukčné auto vojde na výrobnú linku v nasledujúcom roku.“

Či všetky tieto dobré správy umožnia Faraday Future konečne predstaviť elektromobily na trh v USA, Číne a iných trhov sa ešte uvidí. Teraz sa zdá, že investori by to chceli vyskúšať.

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here