Výkonný riaditeľ Sergio Marchionne odhalil, že talianska značka luxusného automobilu vytvorí svoj vlastný elektrický športiak, ktorý bude priamou konkurenciou pre novú Teslu Roadster.

Ferrari rozširuje svoju flotilu automobilov, aby získalo viac peňazí bez straty exkluzivity značky, ktorá je spojená s talianskym dizajnom a super rýchlymi cestami. Cieľom spoločnosti Ferrari je predávať viac ako 10 000 vozidiel ročne. Plán je zdvojnásobiť prevádzkový zisk na približne 2 miliardy eur do roku 2022.

Marchionne, ktorý je tiež výkonným riaditeľom spoločnosti Fiat Chrysler Automobiles, dodal, že spoločnosť uvedie svoje prvé SUV niekde v roku 2019 – začiatkom roka 2020, o ktorom prezradil, že bude najrýchlejšie.

Je to úplne iný názor ako v roku 2016, keď sa ho pýtali na túto tému, Marchionne odpovedal: „Musíte ma najprv zastreliť.“ Má to niečo urobiť s Lamborghini Urus, SUV od ďalšej luxusnej automobilky?

Generálny riaditeľ je tiež veľmi rád, že Ferrari je prvé, kto postaví elektrifikované superauto.

„Ľudia sú prekvapení tým, čo Tesla urobil so superautami. Nesnažím sa minimalizovať to, čo urobil Elon, ale myslím, že to dokážu všetci, „povedal Marchionne.

Elektrický supercar by umožnil Ferrari ukradnúť reflektor z Tesla Roadster a zvýšiť predaj. Doposiaľ sa Ferrari o elektrické autá alebo autonómnu technológiu príliš nezaujímalo.

Namiesto toho luxusná značka vytvorila partnerstvo s firmami, ako je spoločnosť Waymoo spoločnosti Google, zatiaľ čo sa zameriavala predovšetkým na posilnenie značky.

Po prvé, Ferrari vytvorí hybridné vozidlo. Odtiaľ by nemalo byť batériové elektrické vozidlo problémom, ako povedal Marchionne. Po niekoľkých rokoch skepticizmu zavedenia alternatívnych motorov a nových technológií si myslí, že je vhodný čas na zmenu na trhu.

Marchionne si myslí, že do roku 2025 bude viac ako polovica automobilov poháňaná elektrickou energiou, pričom plyn a motorová nafta budú konvertované na hybridné, elektrické a pohonné jednotky pohonných hmôt, zatiaľ čo výhradne poháňané spaľovaním pomaly zmiznú z trhu.

Ak chce automobilka prežiť, má menej ako desať rokov, aby sa znovu pretvorila do novej éry mobility. Marchionne povedal, že tradiční výrobcovia automobilov budú čeliť konkurencii od Tesly, spoločnosti Google Waymo alebo iných spoločností, zatiaľ čo prémiové značky sa budú držať svojho koša.

Zdroj: electrek.co, zdroj fotografií: electrek.co

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here