Fiat Chrysler Automobiles oznámilo plány vybudovať 80-tisíc kusov nového elektromobilu Fiat 500e. Výroba začne v talianskom Mirafiori začiatkom roku 2020. Výkonný riaditeľ Fiatu pre Európu, Blízky východ a Afriku Pietro Gorlier, povedal, že nový 500 bude dedikované elektrické auto.

Spoločnosť predviedla nový koncept Centoventi na Ženevskom autosalóne v marci. Ten spojil ideu možnosť úprav Mini Cooper s dedikovaným elektrickým modelom, spolu s originálnym konceptom Fiat Cinquecento, čo je dostupné, efektívne a štýlové mestské auto.

Správa Reuters potvrdila komentáre od hlavného marketingového riaditeľa Oliviera Françoisa z marca, ktorý naznačil, že nový model 500 bude vyrábaný iba ako elektrické auto, s tým, že by sa mohol predávať spolu s existujúcimi modelmi plynu niekoľko ďalších rokov.

Fiat 500e

Materská spoločnosť Fiatu, Fiat Chrysler Automobiles nedávno komunikovalo s Renaultom ohľadom partnerstva, ktoré by mohlo spoločnosti poskytnúť technológiu elektromobilov, ale rozhovory sa opierali o podporu Nissan, partnera Renaultu.

Bez tohto partnerstva je Fiat Chrysler sám na vývoj elektrických áut. Tieto snahy však nie sú spoločnosti ľahostajné, kedy Fiat investuje 5 miliárd eur do vylepšenia továrne Mirafiori na výrobu elektrických áut do roku 2021. Z toho bude 700 miliónov eur určených špecificky pre nový 500.

Cieľový predaj 80-tisíc kusov predstavuje viac predajov, než spoločnosť kedy predala súčasného modelu 500e, ktorý bol sústredený smerom na Kaliforniu a Oregon. Plány ďalšej generácie 500e pre USA doposiaľ neboli potvrdené. Doposiaľ vieme iba o Európe, kde sa má auto dostať na trh v druhom kvartáli 2020.

Fiat Chrysler taktiež oznámilo plány investovať 4,5 miliardy dolárov do továrni na výrobu elektrických áut v Michigane na výrobu elektrických a plug-in hybridov značky Jeep.

Zdroj: greencarreports.com. Zdroj fotografií: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here