Fiat Chrysler Automobiles (FCA) investuje 700 miliónov eur do svojej novej výrobnej linky pre nadchádzajúci Fiat 500. Výkonný pracovník Pietro Gorlier povedal Reuters, že automobilka nainštalovala svojho prvého robota do novej produkčnej linky, nachádzajúcej sa v talianskom Turíne.

Plánom pre FCA je vyrábať 80-tisíc kusov Fiat 500 BEV ročne, pričom sa začne od druhého kvartála 2020. Gorlier taktiež poznamenal, že kapacita sa môže časom zvýšiť. Je súčasťou investície v hodnote 5 miliárd eur v Taliansku.

FCA oznámila plány pre svoj Fiat 500 BEV začiatkom júna 2018, keď taktiež oznámila štyri elektrické Jeepy a štyri elektrické Maserati. Začiatkom tohto roka FCA oznámilo, že investuje 4,5 miliardy dolárov (3,9 miliardy eur) do piatich továrni v americkom Michigine. Minimálne časť z týchto peňazí umožní elektrifikáciu nových modelov Jeepu.

Táto investícia je čoraz jasnejšia a vykonáva sa špecificky pre Fiat 500 BEV. Minulý mesiac FCA oznámilo partnerstvo s Enel X a ENGIE na ponuku nabíjacích riešení pre elektromobily v Európe. Automobilka tvrdí, že „primárnym cieľom“ partnerstva je ponúknuť nabíjanie pre Fiat 500 BEV a Jeep Renegade PHEV.

Väčšina noviniek o FCA tento rok sa sútredila okolo navrhnutom spojení s Renault, ktorý bol stiahnutý po jednom týždni, čo sa ponúkol. Bolo niekoľko návrhov opäť skúsiť spojenie, no nič formálne sa na tomto fronte neudialo. Stále sa o ňom uvažuje, avšak rola Nissanu a jeho alianca s Renaultom by musela vyriešiť.

Výkonný pracovník FCA minulý júl povedal, že FCA „pôjde po Tesle“ s luxusnými značkami, no elektrické Maserati sú stále roky ďaleko. Avšak, FCA sa s Teslou prepojila v inom smere, kedy jej chce pomôcť splniť emisné štandardy v Európe. FCA poskytne Tesle približne 2 miliardy dolárov (1,7 miliardy eur).

Fiat 500

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here