Karma Automotive, sídliaca v Kalifornii, vlastnená čínskou spoločnosťou, niekoľko rokov dozadu dala najavo, že ašpirácie Karmy siahajú ďalej než len na oživenie produkcie auta pôvodne známeho ako Fisker Karma.

To auto, teraz nazývané Karma Revero, sa vyrába v malých objemoch v kalifornskom Moreno Valley a je jediným produktom spoločnosti v súčasnosti. Spoločnosť tvrdí, že je jedinou automobilkou, ktorá vytvára dizajn, inžinierstvo, marketing a ručne vyrábané vozidlá v Južnej Kalifornii.

Na Šanghajskom autosalóne spoločnosť odhalila viac detailov, spolu s dlho očakávanými fotkami troch nových voziidel, ktoré sú súčasťou tzv. Nového Úsvitu. Podľa spoločnosti, trojica reprezentuje krátkodobú, strednodobú a dlhodobú budúcnosť Karmy.

Prvým z tých vozidiel je 2020 Karma Revero GT, vylepšené Revero, ktoré využíva BMW turbo-3 namiesto existujúceho motora od GM. Spolu s tým spoločnosť tvrdí, že inžinieri Karma „vytvorili prvotriedny elektrický pohonný systém“ a ďalšie technické vylepšenia.

2020 Karma Revero GT

2020 Karma Revero GT

2020 Karma Revero GT

2020 Karma Revero GT

Druhé vozidlo, Karma Pininfarina GT Coupe, je založené na Revero GT a reprezentuje partnerstvo s dizajnovou a inžinierskou firmou. Podľa Karmy, ponúka alternatívnu interpretáciu dizajnu.

Karma Pininfarina GT concept

Karma Pininfarina GT concept

Karma Pininfarina GT concept

Karma Pininfarina GT concept

Tretie vozidlo je plne elektrické a väčším konceptom, pričom je niečo ako luxusná, menej výkonná alternatíva ku Tesla Roadster. Nazývané SC1 Vision Concept, vyzývavý roadster má nožnicové dvere. Spoločnosť o vozidle tvrdí, že „uznáva a zahŕňa úplnú elektrifikáciu“. Má mať úplne odlišný dizajnový jazyk, vrátane novej architektúry infotainmentu a „humanizovaného komunikačného systému,“ ktorý by integroval dotykové, hlasové, očné a grafické rozhrania.

Karma SC1 Vision concept

Karma SC1 Vision concept

Karma SC1 Vision concept

Karma SC1 Vision concept

karma automotive announces three new cars 2019 shanghai auto show 20190317 karmavision s11 04222

Karma začala potom, čo čínsky dodávateľ automobilových súčiastok Wanxiang kúpil aktíva Fiskeru. Tie zahŕňali práva na automobilový model, ktorý sa nazýval Fisker Karma. Spoločnosť teraz zamestnáva tisíc ľudí a má 18 dealerov v USA, Kanade a Čile.

Karma má dizajnové a inžinierske centrum v čínskom Hangzhou a už dlho sa chystá vyrábať autá pre tento trh. Mieri teraz značka so svojim konceptom na luxusnejší segment alebo je to prídavok k viac mainstream modelu v budúcnosti? Dúfame, že spoločnosť túto informáciu čoskoro odhalí.

Karmy

Zdroj: greencarreports.com. Zdroj fotografií: greencarreports.com a digitaltrends.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here