Ford odhalil niekoľko vzácnych detailov o svojom novom elektrickom SUV s názvom Mach 1, ktoré bude mať dojazd 300 míľ (482 km).

Ford v minulosti oznámil, že pôjde o crossover vozidlo, ktoré bude podobné Mustangu. Magazín Autocar vydal správu, že bude založené na novej platforme C2, na ktorej sa taktiež vytvára nadchádzajúci Ford Escape, pre nás v Európe známy ako Kuga.

To znamená, že elektromobil nebude založené na novej oddelenej platforme, o ktorej Ford diskutoval v minulosti. Namiesto toho sa ušetria náklady tým, že sa bude zdieľať veľká časť tvorby auta s ďalším populárnym modelom.

Ford tvrdí, že Mach 1 dodá pôsobivý výkon a vysokorýchlostné terénne schopnosti inšpirované ďalším modelom F-150. Mach 1 má prísť na trh v roku 2020.

Správy naznačili, že bude mať dizajn fastbacku, čo znie skôr viac ako BMW X6 alebo Tesla Model X, než Ford Explorer. Ford sa nateraz rozhodol pre názov Mach 1, pokiaľ sa však fanúšikom Mustangu nebude páčiť, je pripravený ho zmeniť.

Nateraz sa nevie, koľko miest Mach 1 bude mať. Redizajnový Escape je väčší, než jeho predchádzajúci model, z čoho môžeme odvodiť, že v aute bude priestor pre malé sedadlá v treťom rade.

Elektrické SUV spadá do plánu Fordu spustiť 24 nových modelov hybrid a plug-in hybrid vozidiel v nasledujúcich 5 rokoch, vrátane hybridnej verzie Mustanga spolu s piatimi kamiónmi a SUV.

O vozidlu zatiaľ nie je veľa informácii. Nápad urobiť crossover s Mustangom je však zaujímavý, treba si však počkať na ďalšie informácie.

Tu je menší teaser, ktorý Ford vydal ešte na začiatku tohto roka:

Zdroj: greencarreports.com, Zdroj titulnej fotografie: greencarreports.com

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here