Ford v Amsterdame oznámil, že nový model Escape pride v roku 2020. Odhalenie v Holandsku však obsahovalo dodatočnú informáciu, ktorá nás rozhodne zaujala. Automobilka začala hovoriť o elektrickom crossoveri založenom na Mustangu minulý rok a pri spustení Escape unikli nové detaily o projekte.

Sú rozhodne zaujímavé. Táto interpretácia je založená na nedávnych informáciach, špekuláciach a tipoch od ľudí, ktorí údajne videli skutočný dizajn. Čo prezradil Ford v Amsterdame? Na začiatok, kľúčovým termínom je, že vozidlo bude založené na Mustangu. Bude vybudované na dedikovanej platforme s podobnými, no nie identickými rozmermi súčasnej generácie Mustangu.

Preto sa nebude nazývať Mustang, resp. si nemyslíme, že nemá zatiaľ oficiálny názov. Ford stiahol svoj pôvodný plán, aby oživil uchovaný názov Mach 1 na ŠPZ-ke svojho auta. S tým, že Falcon oficiálne skončil v Austrálii, to môže byť perfektný čas na to, aby priviedol názov naspäť. Po prípade, ak ide o plne elektrické auto, je možné, že je na rade použitie názvu Lightning (blesk).

Výkon zatiaľ nie je známy, no vieme, že budú dostupné dve možnosti dojazdu, pričom väčšia bude mať dojazd 600 km podľa WLTP štandardov. Podobne ako Tesla, Ford bude mať digitálnu kabínu s veľkou centrálnou obrazovkou a bezdrôtovými aktualizáciami.

Ford má rozpracované ďalšie elektrické projekty, avšak detaily sú stále nejasné. V hre je údajne aj prípadná spolupráca s Volkswagenom. Elektromobil založený na Mustangu však bude nezávislý a objaví sa v showroomoch niekedy v roku 2021. Ford sľúbil, že viac informácii o crossoveri vydá v novembri.

Ford

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here