Ford vydal prvé fotky prototypu pre svoje prvé auto, ktoré bude vybudované od základu. Je inšpirované Mustangom. Minulý rok Ford tvrdil, že pôjde „all-in“, potom čo najal nového výkonného riaditeľa Jima Hacketta. Hackett vytvoril nový interný tím, nazvaný „Tím Edison“ na dohľad nad programami elektrických áut. Teraz vidíme prvé výsledky.

Ford

Taktiež presunul 1/3 investícií zo spaľovacích motorov do elektrických áut, hoci spoločnosť stále investuje viac do spaľovacích motorov. Ford potvrdil, že ďalšie elektrické vozidlo bude inšpirované Mustangom.

Toto vozidlo teasovali už nejakú tú dobu a teraz vydali niekoľko fotografií elektrického crossoveru, ktorý si prešiel zimným testovaním:

Ford

Fotky boli vydané ako súčasť novej snahy od Fordu vyvrátiť mýty o elektromobiloch, ktoré zahŕňajú, že elektromobily nie sú dobré v chladnom počasí:

„Vo Forde robíme testy našich elektromobilov v extrémnych podmienkach. A hoci je pravda, že môžete očakávať čiastočnú redukciu dojazdu v extrémnych podmienkach, nie je to niečo, čo vás položí na kolená. Predsa len, všimli ste si niekedy, akú máte vyššiu spotrebu paliva v zime, alebo na jar, keď máte zapnutú klimatizáciu?“

O vozidle sa zatiaľ veľa nevie, až na to, že to bude crossover inšpirovaný Mustangom s dojazdom 300 míľ (482 km). Ford vozidlo považuje za konkurenciu pre Tesla Model Y. Keď Tesla spustila Model Y, Ford tweetol o nadchádzajúcom crossoveri v odpovedi.

Ford

Prezident globálnych operácií Fordu Joe Hinrsich povedal, že elektrické vozidlo bude v showroomoch v rovnakom čase ako Tesla Model Y:

„Spoločnosť sa pohybuje rýchlo smerom k výrobe toho, čo popisujú ako elektrické SUV inšpirované Mustangom v showroomoch, zhruba v rovnako mčase, keď Tesla začne doručovať prvé kusy Modelu Y.“

Vozidlo má vojsť do showroomoch na jeseň 2020. Ford taktiež vydal video zo zimného testovania.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here